Marillyn Hewson ustąpi ze stanowiska CEO firmy Lockheed Martin

| Gospodarka Aktualności

Lockheed Martin poinformował, że weteranka koncernu - Marillyn Hewson - ustąpi z funkcji CEO, a zastąpi ją James Taiclet - szef American Tower Corp. Marillyn Hewson współpracuje z największym kontrahentem Pentagonu od 1983 roku, a stanowisko CEO objęła w styczniu roku 2013. Dotychczas jako następczynię postrzegano Michele Evans, która od października 2018 r. była na stanowisku wiceprezes działu lotnictwa Lockheeda.

Marillyn Hewson ustąpi ze stanowiska CEO firmy Lockheed Martin

Pod kierownictwem Marillyn Hewson akcje Lockheeda zyskały na wartości ponad trzykrotnie dzięki zwiększonemu międzynarodowemu popytowi na produkty koncernu, programowi myśliwców F-35 oraz nowym kontraktom wojskowym zawieranym w wyniku wzrostu wydatków na obronę USA w trakcie prezydentury Donalda Trumpa.

Jako potencjalny następca postrzegany był również Frank St. John, inny dyrektor Lockheeda, który rozpoczynał pracę w firmie jako stażysta. Po wybraniu nowego CEO koncern mianował go głównym dyrektorem operacyjnym (chief operating officer).

James Taiclet jest prezesem i CEO American Tower Corp od 2004 roku. Wcześniej na wyższych stanowiskach pracował w Honeywell Aerospace Services - jednostce Honeywell International, a także w United Technologies Corp.

Ustępująca Marillyn Hewson powiedziała, że planuje spędzić więcej czasu ze swoją rodziną. Lockheed Martin poinformował, że zmiany na stanowisku prezesa wejdą w życie 15 czerwca.

źródło: Reuters

Zobacz również