Tajwańscy dostawcy komputerów ostrożnie podchodzą do drugiej połowy roku

| Gospodarka Aktualności

W związku z niskim prawdopodobieństwem skutecznego opanowania pandemii koronawirusa w najbliższym czasie, wiele przedsiębiorstw dostarczających sprzęt komputerowy zmieni w drugiej połowie bieżącego roku swoje podejście do popytu na rynku urządzeń konsumenckich i globalnej gospodarki. Obecnie zauważalny jest silny wzrost zamówień na sprzęt medyczny i urządzenia do prowadzenia badań, a także komputery do pracy zdalnej.

Tajwańscy dostawcy komputerów ostrożnie podchodzą do drugiej połowy roku

Oczekuje się jednak, że sprzedaż komputerów osobistych osłabnie w drugiej połowie roku, pomimo wprowadzenia na rynek nowych produktów przez znanych dostawców, ponieważ wielu konsumentów dokona już zakupów urządzeń tego typu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Nawet jeśli pandemię uda się opanować w drugim półroczu, oczekuje się, że jej wpływ na światową gospodarkę będzie w dalszym ciągu hamował zakupy konsumentów do końca tego roku.

Chociaż wiele tajwańskich podmiotów wchodzących w skład łańcucha dostaw sprzętu IT nie określiło jeszcze swoich zamówień na drugą połowę roku, dostawcy zaczęli już przyjmować bardziej elastyczne strategie biznesowe, aby uniknąć poważnego osłabienia przez ewentualne cięcia w zleceniach.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie