Mediatek razem z Intelem opracują modemy 5G dla komputerów PC

| Gospodarka Komunikacja

Mediatek ogłosił partnerstwo z Intelem, w ramach którego zostanie opracowany nowy modem 5G przeznaczony dla komputerów osobistych. Konstrukcja będzie częściowo oparta na układzie Helio M70 5G, który Mediatek zaprezentował w tym roku, w formie zintegrowanego SoC dla flagowych smartfonów nowej generacji. Pierwsze układy powstałe w wyniku współpracy dostępne będą na początku 2021 roku. Oczekuje się, że Dell i HP zostaną jednymi z pierwszych producentów, którzy dostarczą laptopy wykorzystujące nowe modemy 5G.

Mediatek razem z Intelem opracują modemy 5G dla komputerów PC

Na pierwszym etapie współpracy Intel określi specyfikację rozwiązania 5G, która ma być skoncentrowana na wdrożeniu tej technologii w kluczowych segmentach przenośnych komputerów. Opracuje również i zweryfikuje integrację sprzętu i oprogramowania na poziomie platformy, w tym sterowniki dla hosta systemu operacyjnego. Mediatek będzie odpowiedzialny za rozwój i produkcję modemów obsługujących sieć nowej generacji.

Intel i Miediatek współpracują również z firmą Fibocom przy modułach M.2 zoptymalizowanych pod kątem integracji z klienckimi platformami. Fibocom jako pierwszy dostawca modułów dla tego rozwiązania zapewni certyfikację, wsparcie, sprzedaż i dystrybucję.

źródło: DigiTimes

Zobacz również