Mediatek wprowadzi chipy 5G SoC w litografii 6 nm

| Gospodarka Komunikacja

Mediatek planuje wprowadzić na rynek mobilne układy SoC 5G w litografii 6 nm, których produkcja rozpocznie się w czwartym kwartale 2020 roku. Oczekuje się, że projekty chipów firma sfinalizuje w trzecim kwartale przyszłego roku. Mediatek wypuści prawdopodobnie cztery serie SoC 5G, które zostaną wykonane w technologii procesowej EUMC 6 nm opracowanej przez TSMC.

Mediatek wprowadzi chipy 5G SoC w litografii 6 nm

Mediatek rozpocznie wkrótce masową produkcję swojego pierwszego układu 5G SoC wykonanego w procesie technologicznym 7 nm firmy TSMC, który będzie przeznaczony dla smartfonów nowej generacji, wprowadzanych na rynek w pierwszym kwartale 2020 roku. Chip oznaczony MT6885 znajdzie zastosowanie głównie w modelach smartfonów średniej klasy, oferowanych przez chińskich producentów, takich jak Oppo i Vivo. W pierwszej połowie przyszłego roku firma planuje również wprowadzić swój drugi mobilny SoC 5G, przeznaczony dla sieci pracujących poniżej 6 GHz.

Według źródeł, Mediatek rozpoczął produkcję wafli krzemowych przeznaczonych na chipy MT6885, których wytwarzanie w czwartym kwartale osiągnie w przybliżeniu 5 tys. sztuk. W pierwszym kwartale przyszłego roku produkcja ma wzrosnąć do 15-20 tys. płytek.

źródło: DigiTimes

Zobacz również