Mediatek zwiększa zasięg programu Rich IoT

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Mediatek, w ramach rozszerzenia programu Rich IoT, nawiązał współpracę z wieloma dostawcami technologii i firmami świadczącymi usługi inżynieryjne. Celem Rich IoT jest wspieranie nowych inicjatyw na rynku inteligentnych urządzeń i przyspieszenie rozwoju nowych technologii. Program ten zminimalizuje ryzyko projektowe ponoszone przez przedsiębiorstwa, start-upy, wschodzące marki i wiodących producentów OEM-owych.

Mediatek zwiększa zasięg programu Rich IoT

Program Rich IoT firmy Mediatek obejmuje trzy platformy chipsetów łączących sztuczną inteligencję z Internetem Rzeczy (AIoT):

  • i300B (MT8362B) przeznaczony dla asystentów głosowych,
  • i300A (MT8362A) do obsługi wyświetlaczy multimedialnych,
  • i500 (MT8385) do urządzeń wykorzystujących AI-vision.

Partnerzy technologiczni, którzy dołączyli do programu, to DSP Concepts, Elliptic Labs i Esper. Firma DSP Concepts jest dostawcą oprogramowania i rozwiązań w zakresie obróbki i przetwarzania dźwięku. Elliptic Labs oferuje firmom wirtualną platformę inteligentnych czujników AI, które zapewniają pole widzenia o szerokości 360°, wykrywanie obecności i rozpoznawanie bezdotykowych gestów. Esper pomaga przedsiębiorstwom wdrażać i zarządzać aplikacjami, urządzeniami do obsługi cyfrowych oznaczeń i punktami sprzedaży.

Jako partnerzy w obszarze inżynieryjnym dołączyli Innocomm, OLogic, Sasken i Synapse. Firma Innocomm oferuje usługi typu Original Design Manufacturer (ODM), natomiast OLogic dysponuje specjalistyczną wiedzą z zakresu projektowania sprzętu elektronicznego, oprogramowania wbudowanego, robotyki i technologii IoT oraz przygotowania produkcji elektroniki konsumenckiej.

źródło: Profit from IoT