Przychody MediaTeka na najniższym poziomie od 9 miesięcy

| Gospodarka Produkcja elektroniki

MediaTek zanotował w listopadzie spadek przychodów skonsolidowanych sekwencyjnie o 10,4%, do dziewięciomiesięcznego minimum wynoszącego 18,67 mld NT, czyli 604,2 mln USD. W porównaniu z rokiem poprzednim skonsolidowana sprzedaż za pierwsze 11 miesięcy 2018 roku spadła o 1,3% - do 216,67 mld NT. W grudniu przychody MediaTeka będą musiały wzrosnąć do 19,5 mld NT, by w czwartym kwartale osiągnąć wcześniej zakładany poziom między 59 a 64 miliardami NT.

Przychody MediaTeka na najniższym poziomie od 9 miesięcy

Obserwatorzy rynku oczekują, że MediaTek spełni swoje deklaracje dotyczące sprzedaży w czwartym kwartale przy sekwencyjnym spadku o 4-12%. Najprawdopodobniej mikroprocesorowa spółka odnotuje w pierwszym kwartale 2019 r. stabilizację osiąganych wyników, a następnie w drugim kwartale sprzedaż wzrośnie o 20%.

Prezes MediaTeka, Rick Tsai, mówił we wcześniejszych raportach, że w 2018 r. firma spodziewa się niewielkiego spadku przychodów, gdy łączne dostawy smartfonowych i tabletowych układów SoC zarejestrują niewielki spadek.

MediaTek kontynuuje ulepszanie swojej linii SoC z obsługą AI i planuje wprowadzenie na rynek swojego modemowego chipa 5G w pierwszej połowie 2019 roku. Rick Tsai jest optymistą co do konkurencyjności mobilnych rozwiązań SoC firmy w przyszłym roku.

źródło: DigiTimes