MediaTek notuje znaczne zmniejszenie dynamiki wzrostu przychodów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Jak donoszą źródła branżowe, z uwagi na mniej optymistycznie przedstawiający się popyt na chipy przeznaczone do zastosowań w telefonach, w trzecim kwartale bieżącego roku przychody MediaTeka wzrosną o 5-10%. W drugim kwartale tego roku przychody firmy wzrosły o 28,8% do 60,46 mld NT, czyli 1,99 mld USD, co było górną granicą wcześniejszych przewidywań wskazujących na wartość 55,6-59,6 mld NT. Kwartalne spotkanie inwestorów MediaTeka zaplanowano na 31 lipca.

MediaTek notuje znaczne zmniejszenie dynamiki wzrostu przychodów

Obserwatorzy rynku przypisują pozytywne wyniki sprzedaży firmy w drugim kwartale przyjęciu mobilnych układów SoC MediaTeka, umożliwiających obsługę sztucznej inteligencji, przez wielu chińskich dostawców smartfonów, w tym firmy Xiaomi, Oppo i Vivo.

Na sprzedaż MediaTeka do końca bieżącego roku negatywny wpływ może mieć stawianie różnorodnych barier handlowych miedzy Chinami i USA. Zdaniem źródeł branżowych w trzecim kwartale firma może spodziewać się sezonowego wzrostu sprzedaży chipów z linii przeznaczonych do asystentów głosowych, telewizorów oraz produktów z sektora IoT.

źródło: DigiTimes

Zobacz również