Zysk MediaTeka w drugim kwartale spadł o 67%

| Gospodarka Artykuły

MediaTek poinformował, że osiągnął najmniejszy kwartalny zysk w ciągu 16 lat. Do słabszego wyniku przyczyniła się utrata rynkowego udziału oraz spadek popytu na chipy do smartfonów wynikający z korekty zapasów magazynowych klientów firmy. Zysk netto za drugi kwartał spadł o 66,5% do 2,2 mld dolarów tajwańskich (NT), czyli 72,78 mln dolarów, z 6,59 mld dolarów tajwańskich rok temu oraz o 66,7% z 6,6 mld NT w pierwszym kwartale. Jednak, dzięki skoncentrowaniu się na chipach średniej klasy, MediaTek po raz pierwszy od trzech lat wykazał wzrost marży.

Zysk MediaTeka w drugim kwartale spadł o 67%

Marża wzrosła z 33,5% w pierwszym kwartale do 35% w drugim. MediaTek przesunął swoje zainteresowanie i zasoby w kierunku smartfonów średniej klasy po tym, jak niezadowalające okazały się wyniki z działalności w segmencie chipów wysokiej klasy, zdominowanym przez amerykańską firmę Qualcomm.

- Naszym priorytetem jest poprawa marży brutto i odzyskanie udziału w rynku - powiedział Rick Tsai (CEO), który objął stanowisko w 1 czerwca. Zdaniem Ricka Tsai przychody w bieżącym kwartale wzrosną o wartość między 2 a 10% w porównaniu do Kwartału poprzedniego, do poziomu między 59,2 a 63,9 mld NT. Głównymi źródłami przychodów firmy są smartfony i tablety, które wygenerowały około 45% całkowitej sprzedaży w ostatnim kwartale.

Firma MediaTek poinformowała, że ​​jej zarząd zatwierdził rezygnację Jeffreya Ju z funkcji dyrektora operacyjnego. Pozostanie on na stanowisku starszego konsultanta firmy.

źródło: Taipei Times

Zobacz również