wersja mobilna
Online: 532 Środa, 2018.06.20

Biznes

Zysk MediaTeka w drugim kwartale spadł o 67%

środa, 02 sierpnia 2017 10:17

MediaTek poinformował, że osiągnął najmniejszy kwartalny zysk w ciągu 16 lat. Do słabszego wyniku przyczyniła się utrata rynkowego udziału oraz spadek popytu na chipy do smartfonów wynikający z korekty zapasów magazynowych klientów firmy. Zysk netto za drugi kwartał spadł o 66,5% do 2,2 mld dolarów tajwańskich (NT), czyli 72,78 mln dolarów, z 6,59 mld dolarów tajwańskich rok temu oraz o 66,7% z 6,6 mld NT w pierwszym kwartale. Jednak, dzięki skoncentrowaniu się na chipach średniej klasy, MediaTek po raz pierwszy od trzech lat wykazał wzrost marży.

Marża wzrosła z 33,5% w pierwszym kwartale do 35% w drugim. MediaTek przesunął swoje zainteresowanie i zasoby w kierunku smartfonów średniej klasy po tym, jak niezadowalające okazały się wyniki z działalności w segmencie chipów wysokiej klasy, zdominowanym przez amerykańską firmę Qualcomm.

- Naszym priorytetem jest poprawa marży brutto i odzyskanie udziału w rynku - powiedział Rick Tsai (CEO), który objął stanowisko w 1 czerwca. Zdaniem Ricka Tsai przychody w bieżącym kwartale wzrosną o wartość między 2 a 10% w porównaniu do Kwartału poprzedniego, do poziomu między 59,2 a 63,9 mld NT. Głównymi źródłami przychodów firmy są smartfony i tablety, które wygenerowały około 45% całkowitej sprzedaży w ostatnim kwartale.

Firma MediaTek poinformowała, że ​​jej zarząd zatwierdził rezygnację Jeffreya Ju z funkcji dyrektora operacyjnego. Pozostanie on na stanowisku starszego konsultanta firmy.

źródło: Taipei Times

 

World News 24h

środa, 20 czerwca 2018 16:11

Researchers at MIT, who last year designed a tiny computer chip tailored to help honeybee-sized drones navigate, have now shrunk their chip design even further, in both size and power consumption. The team built a fully customized chip from the ground up, with a focus on reducing power consumption and size while also increasing processing speed. The new computer chip, named “Navion,” which they are presenting this week at the Symposia on VLSI Technology and Circuits, is just 20 square millimeters - about the size of a LEGO minifigure’s footprint - and consumes just 24 milliwatts of power, or about 1 one-thousandth the energy required to power a lightbulb.

więcej na: news.mit.edu

Produkty