wersja mobilna
Online: 458 Sobota, 2017.11.25

Biznes

Zysk MediaTeka w drugim kwartale spadł o 67%

środa, 02 sierpnia 2017 10:17

MediaTek poinformował, że osiągnął najmniejszy kwartalny zysk w ciągu 16 lat. Do słabszego wyniku przyczyniła się utrata rynkowego udziału oraz spadek popytu na chipy do smartfonów wynikający z korekty zapasów magazynowych klientów firmy. Zysk netto za drugi kwartał spadł o 66,5% do 2,2 mld dolarów tajwańskich (NT), czyli 72,78 mln dolarów, z 6,59 mld dolarów tajwańskich rok temu oraz o 66,7% z 6,6 mld NT w pierwszym kwartale. Jednak, dzięki skoncentrowaniu się na chipach średniej klasy, MediaTek po raz pierwszy od trzech lat wykazał wzrost marży.

Marża wzrosła z 33,5% w pierwszym kwartale do 35% w drugim. MediaTek przesunął swoje zainteresowanie i zasoby w kierunku smartfonów średniej klasy po tym, jak niezadowalające okazały się wyniki z działalności w segmencie chipów wysokiej klasy, zdominowanym przez amerykańską firmę Qualcomm.

- Naszym priorytetem jest poprawa marży brutto i odzyskanie udziału w rynku - powiedział Rick Tsai (CEO), który objął stanowisko w 1 czerwca. Zdaniem Ricka Tsai przychody w bieżącym kwartale wzrosną o wartość między 2 a 10% w porównaniu do Kwartału poprzedniego, do poziomu między 59,2 a 63,9 mld NT. Głównymi źródłami przychodów firmy są smartfony i tablety, które wygenerowały około 45% całkowitej sprzedaży w ostatnim kwartale.

Firma MediaTek poinformowała, że ​​jej zarząd zatwierdził rezygnację Jeffreya Ju z funkcji dyrektora operacyjnego. Pozostanie on na stanowisku starszego konsultanta firmy.

źródło: Taipei Times

 

World News 24h

sobota, 25 listopada 2017 08:01

ChipMOS Technologies is expected to secure backend orders for 3D NAND flash chips developed by Yangtze River Storage Technology, according to market observers. YMTC, majority owned by Tsinghua Unigroup, has reportedly developed 32-layer 3D NAND flash chips in-house marking a new milestone and major technological breakthrough in China's memory-chip industry. Volume production of China's first homegrown memory chips is slated to kick off as early as the second or third quarter of 2018. ChipMOS Shanghai has already grabbed backend orders for NOR flash memory from Wuhan Xinxin Semiconductor Manufacturing, a wholly-owned subsidiary of YMTC, previous reports quoted industry sources as saying.

więcej na: www.digitimes.com