Tsinghua Unigroup zainteresowana MediaTekiem

Chiński państwowy konglomerat technologiczny Tsinghua Unigroup, który jest właścicielem Spreadtrum Communications i RDA Microelectronics, jest zainteresowany połączeniem jego dwóch jednostek chipowych z firmą MediaTek. Prezes Tsinghua Unigroup Zhao Weiguo powiedział w wywiadzie dla tajwańskich mediów, że wydanie przez rząd Tajwanu zakazu inwestowania na wyspie w sektor układów scalonych przez firmy z Chin, będzie bezpośrednim powodem omówienia z MediaTekiem potencjalnej umowy fuzji Spreadtrum i RDA z firmą z Tajwanu.

Posłuchaj
00:00

Jak przekonywał Zhao Weiguo, w sektorze projektowania IC jest miejsce na współpracę między Chinami i Tajwanem, a kontrolowane przez Tsinghua Unigroup firmy Spreadtrum i RDA mają odpowiednie doświadczenie w zakresie układów mobilnych i rozwiązań dla Internetu rzeczy. MediaTek deklaruje, że tak długo, jak polityka rządu na to pozwoli, firma przyjmie postawę otwartą i jest gotowa dołączyć do partnerów z Chin, by podnieść konkurencyjność chińskich przedsiębiorstw w globalnym przemyśle półprzewodników.

źródło: DigiTimes

Powiązane treści
Zysk MediaTeka w drugim kwartale spadł o 67%
MediaTek zamierza kupić chiński Mapbar
Prezes Tsinghuy chce zebrać 30 mld dolarów, aby stworzyć nowego giganta półprzewodnikowego
Tsinghua Unigroup chce zbudować własną fabrykę układów DRAM
Tsinghua Unigroup zainwestuje 47 mld dolarów w budowę półprzewodnikowego imperium
Tsinghua Unigroup kieruje uwagę na rynek SSD
Tsinghua chce zainwestować 4,7 mld dolarów w układy mobilne
MediaTek notuje znaczne zmniejszenie dynamiki wzrostu przychodów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
Robotyczne oko bez zasilania: miękka soczewka, która sama ustawia ostrość
Projektowanie i badania
Sztuczna inteligencja pisze fatalnej jakości kod - zmiany w IT nie będzie?
Produkcja elektroniki
Reorganizacja linii montażowych w firmie Mikro-automatyka
Aktualności
Brak świadomości, szkoleń i milionów specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa
Pomiary
RFID 2026-2036: prognozy, gracze i możliwości
Zasilanie
SiC i GaN zasilają rewolucję AI: półprzewodniki, które zmieniają oblicze centrów danych
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025
Magazyn
Wrzesień 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów