MiTAC liderem polskiego rynku wideorejestratorów

Wideorejstrator stał się nieodłącznym elementem wyposażenia samochodów w Polsce. Według najnowszego raportu GFK, w 2019 roku w Polsce sprzedano ponad 272 tys. kamer samochodowych, przy czym niemal co piąty wideorejestrator był produktem firmy MiTAC, oferowanym pod marką Mio. Do firmy MiTAC należą takie globalne marki, jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN.

Posłuchaj
00:00

W czwartym kwartale 2019 roku, podobnie jak w roku 2018, nastąpił wzrost wartości rynku kamer samochodowych. Porównując wyniki IV kwartału 2018 do IV kwartału 2019, Polacy decydowali się wydać więcej pieniędzy na ten rodzaj elektroniki, co przełożyło się na wzrost wartości całego rynku o ponad 11%. Jak pokazują statystyki, marka Mio w badanym okresie umocniła pozycję lidera i odnotowała wzrost wartości sprzedaży na poziomie 17%. W IV kwartale 2019 roku producenci sprzedali w Polsce ponad 107 tys. kamer samochodowych, co w porównaniu do roku 2018 daje wzrost liczby sprzedanych urządzeń na poziomie 12% - marka Mio zanotowała skok ilościowy aż o blisko 30%.

Całkowita wartość tego segmentu rynkowego w 2019 r. wzrosła tylko nieznacznie - o 1% - w stosunku do roku poprzedniego. Marka Mio zwraca uwagę wzrostem wartości sprzedanych produktów na poziomie 11%, co świadczy o stabilnie umacnianej pozycji lidera. W 2020 roku Mio planuje ugruntować swoją pozycję poprzez wprowadzenie na rynek nowych modeli. W 2019 roku zadebiutowały wideorejestratory dla motocyklistów, a Mio stało się pierwszą firmą w Europie oferującą tego typu produkty. W tym roku pojawi się propozycja dla fanów jazdy na rowerze.

Firma MiTAC International Corp. została założona w 1982 roku i rozpoczęła swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcja systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). Zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, a także tworzy rozwiązania i produkty dla technologii chmurowych.

Źródło: MiTAC

Powiązane treści
Mitac Digital uruchomi na Tajwanie ośrodek badawczo-rozwojowy
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Microchip rozszerza ofertę rozwiązań kosmicznych o przetwornicę DC/DC SA15-28 i filtr EMI SF100-28
Komponenty
Farnell poszerza ofertę produktów o znaczeniu krytycznym
Projektowanie i badania
USA ograniczają sprzedaż oprogramowania EDA do Chin
Produkcja elektroniki
Wirebonding NIE odchodzi do lamusa
Mikrokontrolery i IoT
Nowa platforma Payara Qube upraszcza wdrażanie aplikacji Java w chmurze
Komponenty
Nordic Semiconductor przejmuje firmę Memfault i wprowadza na rynek pierwszą kompletną platformę typu chip-chmura
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Nordic Semiconductor przejmuje Neuton.AI i awansuje w dziedzinie sztucznej inteligencji brzegowej
Gospodarka
Digitalizacja pola walki postępuje
Gospodarka
Mouser Electronics po raz szósty z nagrodą Amphenol za najlepszą dystrybucję cyfrową komponentów elektronicznych
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów