Rutronik i Rockchip zawierają międzynarodową umowę dystrybucyjną

| Gospodarka Komponenty

Spółka Rutronik Elektronische Bauelemente GmbH zawarła z czołowym chińskim dostawcą układów SoC -spółką Fuzhou Rockchip Electronics Co. Ltd., międzynarodową umowę dystrybucyjną. Tym samym Rutronik został autoryzowanym dystrybutorem europejskim należącym do sieci dystrybucyjnej Rockchip. Umowa obejmuje całe portfolio mikroprocesorów i układów zarządzania zasilaniem (PMIC) firmy Rockchip, które znajdują zastosowanie w szczególności w produktach AloT (Artificial Intelligence of Things) i IoT oraz nadają się zwłaszcza do zastosowań HMI.

Rutronik i Rockchip zawierają międzynarodową umowę dystrybucyjną

Firma Rockchip - producent półprzewodników bez własnej fabryki - specjalizuje się w mikroprocesorach i układach zarządzania zasilaniem (PMIC) do produktów AloT (Artificial Intelligence of Things), inteligentnego sprzętu wysokiej klasy, tabletów PC, skrzynek TV do mediów strumieniowych, urządzeń Smart Audio, Smart Vision i Smart Home oraz do zastosowań HMI. Układy SoC firmy Rockchip wyróżniają się wysokowydajnym rdzeniem oraz sprzętowym enkoderem/dekoderem wideo. Do zastosowań KI i Smart Vision układy SoC posiadają wbudowaną jednostkę NPU (Neural Processing Unit). Obsługują one najnowszą wersję Androida; poza tym klienci otrzymują długoterminowe wsparcie w zakresie Linuxa. Dzięki identycznemu stosowi oprogramowania we wszystkich układach SoC klienci mogą cieszyć się większą elastycznością i krótszym czasem projektowania.

- Jako jeden z czołowych dostawców procesorów wbudowanych chcemy, by nasi klienci mogli z łatwością kupować nasze produkty na całym świecie i korzystać z profesjonalnych usług. Biorąc pod uwagę silną obecność w Europie i USA, Rutronik jest idealnym partnerem dla firmy Rockchip, z którym będzie ona mogła z powodzeniem pozyskiwać rynki na całym świecie -wyjaśnia Chen Feng, CMO Rockchip.

- Cieszymy się z tego, że dzięki zawarciu umowy z Rockchip udało nam się pozyskać producenta, który zamyka dotychczasową lukę w naszym portfolio w obszarze wysokiej klasy procesorów ARM. We współpracy z naszymi producentami pamięci, którzy w przypadku większości układów SoC firmy Rockchip są już wybrani, możemy już teraz oferować na całym świecie kompletne rozwiązania systemowe dla wielu aplikacji bazujących na procesorach. Poza tym dzięki 15-letniemu doświadczeniu w projektowaniu układów SoC i licznym projektom in-house, takim jak kodeki wideo i NPU, firma Rockchip posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze aplikacji. W ten sposób nasi klienci otrzymują niezwykle profesjonalne, ukierunkowane na aplikacje wsparcie sprzętowe - dodaje Markus Krieg, dyrektor ds. marketingu w firmie Rutronik.

źródło: Rutronik

Zobacz również