Dostawy sprzętu AR i VR wzrosną w tym roku o 29%

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Według Digitimes Research globalne dostawy zestawów do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości wzrosną w tym roku o 29% w związku z gwałtownie rosnącym popytem na urządzenia do zastosowań konsumenckich i biznesowych w obszarze nauki zdalnej i prowadzenia badań.

Dostawy sprzętu AR i VR wzrosną w tym roku o 29%

Pandemia skłoniła konsumentów do intensywnego korzystania z aplikacji VR podczas przebywania w domu, co prowadzi do rynkowego deficytu tanich zestawów VR i gwałtownego wzrostu sprzedaży aplikacji VR do celów sportowych i społecznościowych.

Tymczasem przedsiębiorstwa z sektora motoryzacyjnego, obrony narodowej i innych wdrożyły masowo zestawy AR/VR jako część narzędzi do zdalnej pracy, aby tworzyć nowe produkty i świadczyć usługi klientom podczas panujących ograniczeń.

Przeprowadzone przez Digitimes badania wskazują, że przedsiębiorstwa będą w coraz większym stopniu polegać na sprzęcie AR/VR, aby zmniejszyć koszty podróży i zredukować koszty operacyjne, nawet po trudnej sytuacji gospodarczej wywołanej przez pandemię. Czynnik ten jeszcze bardziej zwiększy tempo dostaw tego typu urządzeń.

źródło: DigiTimes