Samsung i LG zajęli czołową pozycję na światowym rynku wyświetlaczy

| Gospodarka Optoelektronika

W pierwszym kwartale tego roku Samsung Display i LG Display zajęli czołową pozycję na światowym rynku wyświetlaczy pod względem wielkości sprzedaży, pomimo że koreańscy producenci zaczęli ograniczać moce produkcyjne paneli LCD.

Samsung i LG zajęli czołową pozycję na światowym rynku wyświetlaczy

Samsung Display w pierwszym kwartale odnotował przychody na poziomie 5,4 mld dolarów, czyli więcej niż łączna wartość dwóch największych tajwańskich producentów - AU Optronics (AUO) i Innolux.

Jednak od drugiego kwartału chiński BOE zwiększa dostawy wyświetlaczy do notebooków, tabletów i monitorów, zmniejszając różnicę w dostawach, w stosunku do LG Display ze względu na zmniejszoną produkcję i popyt. W ten sposób prawdopodobnie BOE wyprzedzi LG Display, aby stać się drugim co do wielkości dostawcą paneli na świecie najwcześniej w drugim lub trzecim kwartale 2020 roku.

China Star Optoelectronics Technology (CSOT) odnotował największy wzrost przychodów i zamówień dla 6 największych producentów paneli na świecie w pierwszym kwartale, ze względu na możliwość zwiększenia efektywności linii 11G do 90 tys. substratów na kwartał, ze średnio 10 tys. sztuk rok wcześniej. Digitimes Research szacuje, że zdolności produkcyjne CSOT dotyczące dużych paneli będą charakteryzować się wskaźnikiem CAGR na poziomie 18,6% w latach 2019-2023 - dla porównania dla tego segmentu w tym okresie wskaźnik ten wynosi 0,6%.

źródło: DigiTimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie