Samsung ogłosił gotowość do wdrożenia technologii X-Cube

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Samsung Electronics ogłosił, że jego nowa technologia pakowania chipów jest gotowa do wdrożenia w produkcji. Zaprezentowane rozwiązanie 3D IC - eXtended-Cube (X-Cube) może być stosowane w najbardziej zaawansowanych procesach produkcyjnych płytek krzemowych.

Samsung ogłosił gotowość do wdrożenia technologii X-Cube

X-Cube umożliwia znaczne zwiększenie wydajności i efektywności energetycznej układów, które mają być wykorzystywane w rozwiązaniach 5G, sztucznej inteligencji, wysokowydajnych komputerach, a także w urządzeniach do noszenia.

Chip testowy na bazie technologii X-Cube wykonany w 7-nanometrowej litografii wykorzystuje rozwiązanie TSV do układania bloków SRAM na matrycy logicznej, umożliwiając umieszczanie na płytce większej ilości pamięci, bez potrzeby zwiększania powierzchni.

Dzięki integracji technologii 3D, ultracienka konstrukcja obudowy oferuje znacznie krótsze ścieżki sygnałowe między matrycami, co zapewnia wysokie transfery danych i energooszczędność. Klienci mogą również skalować przepustowość i gęstość pamięci do żądanej specyfikacji.

Opracowana przez Samsunga krzemowa technologia X-Cube dostępna jest dla chipów w litografii 5 i 7 nm. Opierając się o pierwotne założenia Samsung planuje kontynuować współpracę z globalnymi dostawcami typu fabless, aby ułatwić wdrażanie rozwiązań półprzewodnikowych 3D w wysokowydajnych aplikacjach.

- Nowa technologia firmy Samsung zapewnia niezawodne połączenia TSV nawet w najbardziej zaawansowanych procesach EUV - powiedział Moonsoo Kang, wiceprezes ds. strategii rynkowej foundry.

źródło: Digitimes

Zobacz również