Samsung zwiększa zdolności produkcyjne w technologii EUV

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Samsung Electronics, w celu pokrycia rosnącego zapotrzebowania na proces technologiczny EUV ogłosił plany zwiększenia wydajności nowej linii produkcyjnej zlokalizowanej w Pyeongtaek, w Korei. Linia ta ma być przeznaczona dla chipów wytwarzanych w 5-nanometrowej litografii i niższej. Firma rozpoczęła rozbudowę i oczekuje, że linia będzie gotowa w drugiej połowie 2021 roku.

Samsung zwiększa zdolności produkcyjne w technologii EUV

Na początku 2019 roku Samsung uruchomił masową produkcję 7-nanometrowych chipów z wykorzystaniem technologii EUV. Koreański koncern niedawno ustanowił dedykowaną linię produkcyjną oznaczoną jako V1 dla tego procesu w Hwaseong, w Korei. Po planowanym w 2021 roku uruchomieniu nowego zakładu w Pyeongtaek, firma spodziewa się znacznego wzrostu swoich mocy produkcyjnych opartych o EUV.

​​Samsung poinformował, że w drugiej połowie 2020 roku ma rozpocząć masową produkcję 5-nanometrowych chipów w procesie EUV w fabryce zlokalizowanej w Hwaseong. Po utworzeniu zakładu foundry w Pyeongtaek, Samsung będzie posiadał łącznie siedem obiektów produkcyjnych rozmieszczonych w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych, dysponujących sześcioma liniami obsługującymi 12- i 8-calowe wafle krzemowe.

źródło: Digitimes