SK hynix ukończyl budowę fabryki produkującej DRAM w litografii EUV

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Koreański gigant pamięci zakończył prace nad pierwszą linią produkcyjną wyposażoną w sprzęt do litografii układów DRAM w ekstremalnym ultrafiolecie. Fabryka oznaczana symbolem M16, zbudowana w kampusie Icheon w prowincji Gyeonggi, jest największą fabryką firmy SK hynix. Inwestycja realizowana przez ostatnie 25 miesięcy kosztowała 3,5 bln wonów, czyli 3,1 mld dolarów.

SK hynix ukończyl budowę fabryki produkującej DRAM w litografii EUV

Obiekt zajmuje powierzchnię 57 tys. m², co odpowiada wielkości ośmiu połączonych boisk piłkarskich, a jego wysokość wynosi 105 m, co odpowiada w przybliżeniu wysokości 37-piętrowego apartamentowca. Korzystając z najnowocześniejszego sprzętu, producent planuje rozpocząć wytwarzanie czwartej generacji 10-nanometrowych chipów DRAM - znanych jako 1-alfa-nm (1αnm) DRAM - od drugiej połowy bieżącego roku.

W 2015 roku, po ukończeniu swojej flagowej fabryki M14, firma SK hynix zobowiązała się do zbudowania dwóch kolejnych zakładów w ciągu 10 lat. Pierwszy z dwóch planowanych projektów - M15 w Cheognju, w prowincji Chungcheong, w północnej części kraju - został ukończony w 2018 r. Jak powiedział przedstawiciel firmy, po ukończeniu M16 w obecnym roku firma osiągnęła obrany cel trzy lata wcześniej niż planowano.

źródło: i-Micronews