Koreańscy producenci pamięci przewidują wzrost sprzedaży

| Gospodarka Aktualności

Agencja Digitimes Research szacuje, że w pierwszym kwartale tego roku łączna sprzedaż głównie układów DRAM i NAND flash przez takie firmy, jak Samsunga i SK Hynix wzrośnie o 0,5% sekwencyjnie. Światowe zapotrzebowanie na chipy w segmencie serwerów i rosnąca liczba dostaw telefonów 5G pomoże zwiększyć sprzedaż pamięci w obu koreańskich przedsiębiorstwach.

Koreańscy producenci pamięci przewidują wzrost sprzedaży

Średnie ceny jednostkowe układów DRAM i NAND flash mają nieznacznie spaść w pierwszym kwartale. W związku z tym, w tym czasie, marża operacyjna działu pamięci Samsunga spadnie o 1 punkt procentowy, a marża SK Hynix wzrośnie o 1 punkt procentowy. Przy założeniu, że firmy będą ostrożnie podchodzić do spraw związanych z rozbudową zakładów, obie spółki zajmą się przejęciami innych producentów, aby zwiększyć skalę swojej działalności.

Obecnie Samsung jeszcze nie przedstawił prognozowanych na ten rok inwestycji. Firma ujawniła opracowany plan M&A, który wiąże się z fuzjami i przejęciami innych podmiotów w okresie 2021-2023. SK Hynix zamierza zwiększyć nakłady inwestycyjne na 2021 rok, w porównaniu z rokiem ubiegłym.

źródło: Digitimes