Chińscy i tajwańscy producenci przejmą zamówienia od Samsung Display

| Gospodarka Optoelektronika

Oczekuje się, że producenci wyświetlaczy LCD w Chinach i na Tajwanie podejmą wysiłki w celu przejęcia zamówień na panele telewizyjne, które zostaną wydane przez Samsunga po tym, jak jego spółka Samsung Display przestanie produkować tego typu ekrany. Firma podjęła decyzję, aby do końca 2020 roku zakończyć produkcję wyświetlaczy LCD w chińskich i koreańskich zakładach. Podjęte działania przez Samsunga mają na celu przyspieszenie rozwoju zaawansowanych ekranów QLED.

Chińscy i tajwańscy producenci przejmą zamówienia od Samsung Display

Mimo wszystko Samsung pozostanie w tym roku największym dostawcą paneli telewizyjnych LCD, a ich przesyłki mają sięgnąć 10 mln sztuk, wspierając tym cel dostarczenia na światowy rynek 46 mln telewizorów.

W celu ograniczenia ryzyka związanego z produkcją, Samsung Electronics prawdopodobnie będzie po 2020 roku zamawiał ekrany telewizyjne z wielu źródeł. Głównie dostawcami tych komponentów będą chińscy i tajwańscy producenci.

China Star Optoelectronics Technology (CSOT), spółka zależna TCL ma duże szanse na pozyskanie większej liczby zamówień od koreańskiego dostawcy telewizorów, ponieważ posiada 10% udziałów w spółce joint venture 8,5G, obecnie kierowanej przez Samsung Display w Suzhou, w Chinach. Samsung Display posiada udział w spółce na poziomie 60%, a rząd Suzhou 30%. Według źródeł koreański producent wyświetlaczy wznowił rozmowy na temat sprzedaży udziału CSOT.

Tymczasem oczekuje się, że tajwańska jednostka AU Optronics (AUO) będzie wzmacniać swoje relacje biznesowe z Samsungiem, dostarczając koncernowi od lat wysokiej jakości panele telewizyjne, takie jak 4K, zakrzywione i bezramkowe modele 8K. Jak podają źródła, współpraca między AU Optronics i Samsungiem będzie nadal koncentrować się na wysokiej klasy modelach wyświetlaczy ze względu na ograniczone zasoby produkcyjne w AUO.

źródło: Digitimes

Zobacz również