Dostawcy przemysłowych paneli dotykowych odnotują wzrost zysków w drugim kwartale

| Gospodarka Optoelektronika

Oczekuje się, że w drugim kwartale 2020 roku dostawcy rozwiązań w zakresie przemysłowych paneli dotykowych, w tym Young Fast Optoelectronics, Mildex Optical i Higgstec, osiągną znaczny wzrost przychodów i zysków. Motorem wzrostu ma być popyt na tego typu rozwiązania do zastosowań w sprzęcie medycznym i przemysłowym.

Dostawcy przemysłowych paneli dotykowych odnotują wzrost zysków w drugim kwartale

Firma Young Fast wskazuje, że liczba złożonych zamówień na panele dotykowe do urządzeń medycznych i przemysłowych sięga aż do sierpnia. Oznacza to, że producent nadal będzie notować dobre wyniki sprzedaży w trzecim kwartale, mimo że dostawy przeznaczone do aplikacji POS dla niektórych europejskich i amerykańskich klientów zostały odroczone. Higgstec podkreśla, że czas realizacji zamówień na panele dotykowe do zastosowań medycznych wydłużył się do okresu lipiec-sierpień, a zamówienia niektórych klientów rozciągają się nawet do końca 2020 roku.

Producent powiedział ,że sprzedaż aplikacji medycznych będzie odpowiadać za 30% całkowitych przychodów w drugim kwartale tego roku, dla porównania wcześniej było to 12-15%. Miesięczne przychody za kwiecień i maj przekroczyły 100 mln NT (3,394 mln dolarów).

Higgstec wskazał, że jego tegoroczne dostawy przemysłowych paneli dotykowych przekroczą zakładany poziom 950 tys. sztuk rosnąc do miliona. Mildex także odnotował wzrost sprzedaży rozwiązań do zastosowań medycznych, a wyniósł on 15%. Jego motorem były zamówienia na respiratory od rosyjskich klientów.

źródło: Digitimes

Zobacz również