Wzrasta światowa sprzedaż paneli telewizyjnych

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według danych opracowanych przez chińską firmę analityczną Sigmaintell Consulting, w pierwszej połowie 2019 roku, dzięki zwiększonej wydajności chińskich producentów wyświetlaczy, światowe dostawy paneli telewizyjnych wyniosły 140 milionów sztuk. Stanowi to wzrost o 3,6% w porównaniu z rokiem poprzednim. Łączna powierzchnia dostarczonych paneli wzrosła do 77,34 mld m², czyli o 10,4% w porównaniu z rokiem 2018.

Wzrasta światowa sprzedaż paneli telewizyjnych

W pierwszej połowie bieżącego roku panele telewizyjne dostarczane przez chińskich producentów odpowiadały za 45,8% dostaw globalnych. Przyczyniło się do tego uruchomienie trzech zaawansowanych technologicznie fabryk ekranów LCD. Światowe moce produkcyjne w zakresie wyświetlaczy przeznaczonych do telewizorów zwiększyły się o 12,2%, licząc wytwarzane powierzchnie. Oczekuje się, że w całym roku tempo wzrostu utrzyma się na poziomie 8,8%.

Spośród producentów paneli TV na pierwszym miejscu plasuje się firma BOE Technology, której sprzedaż ekranów osiągnęła 27,6 mln sztuk, na drugim jest LG Display, którego dostawy spadły o 4,5% w roku, do 22,5 mln sztuk. Trzecie miejsce zajmuje Innolux - 21,92 mln dostarczonych urządzeń sztuk, co daje wzrost o 5,6% w stosunku rocznym. Czwarte miejsce przypadło firmie China Star Optoelectronics (CSOT), dzięki zwiększeniu dostaw paneli większych niż 55-cali. Za CSOT znalazł się Samsung Display notujący spadek sprzedaży o 10,6%, głównie z powodu słabego popytu ze strony klientów chińskich.

źródło: DigiTimes