Wyświetlacze typu e-papier najlepsze dla urządzeń IoT

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Zdaniem Franka Ko, CEO dostawcy rozwiązań e-papierowych - E Ink Holding (EIH), w erze Internetu Rzeczy rozwiązania wykorzystujące e-papier mogą okazać się najbardziej konkurencyjnymi produktami jeśli chodzi o wyświetlanie informacji potrzebnych do komunikowania się urządzeń IoT z użytkownikami. Szerokie spektrum aplikacji IoT przenika bowiem wszystkie aspekty i dziedziny życia, w tym handel detaliczny, przemysł medyczny, transportowy, spożywczy i odzieżowy, edukację oraz wiele innych branż.

Wyświetlacze typu e-papier najlepsze dla urządzeń IoT

Rozwój Internetu Rzeczy nasuwa aktualnie spostrzeżenia odmienne w stosunku do pierwotnych, które mówiły o tym, że powiązane aplikacje IoT nie wymagają obecności urządzeń wyświetlających jako interfejsu. Okazało się, że jest zupełnie inaczej, i że właściwie w każdym zakątku sieci IoT, korzystanie z wyświetlaczy jest koniecznością, a skuteczność urządzeń IoT jest lepsza, gdy mają wyświetlacz.

Inteligentne głośniki zostały początkowo wdrożone bez jakichkolwiek ekranów, ale wiele podobnych ostatnio udostępnionych urządzeń pojawiło się z wyświetlaczami, co oznacza, że ​​urządzenia wyświetlające będą zawsze najważniejszym interfejsem między człowiekiem a maszyną, twierdzi Frank Ko.

Ale jakie rodzaje wyświetlaczy potrzebne są w erze Internetu Rzeczy? Według Franka Ko, ponieważ urządzenia wyświetlające będą instalowane w wielu miejscach, które zużywają dużą ilość energii elektrycznej, wykorzystanie ekranów niskiej mocy jest warunkiem wstępnym. Ponadto takie wyświetlacze powinny być zasilane bezprzewodowo w celu zapewnienia integralności przestrzeni, a także powinny pozwalać na wykorzystywanie na zewnątrz.

W takich okolicznościach rozwiązania typu e-papier mogą być najlepszym wyborem dla wyświetlaczy, ponieważ umożliwiają wyświetlanie obrazów nawet po odcięciu zasilania. Ponadto wyświetlacze w formacie e-papier zużywają energię tylko w chwili zmieniania obrazu.

Baterie czytników e-booków pozwalają na korzystanie z tych urządzeń przez około miesiąc po jednokrotnym ładowaniu. EIH pracuje nad e-papierem niewymagającym baterii i zapewnia, że jest gotowy do wprowadzenia takiej technologii.

W przeciwieństwie do wyświetlaczy LCD lub OLED, które wymagają stosowania podświetlanych modułów lub samodzielnie emitują światło, wyświetlacze e-papierowe są ekranami odblaskowymi, które w ogóle nie wymagają podświetlania - korzystają z zewnętrznych źródeł światła, by ukazać obiekty oczom widza. W porównaniu z innymi technologiami wyświetlania, e-papier oferuje wyraźne obrazy na słońcu, dzięki czemu można go wykorzystywać jako szyldy czy publiczne wyświetlacze informacyjne. Dodatkowo e-papierowe wyświetlacze zbudowane są na elastycznych plastikowych podłożach - mogą być zatem dowolnie formowane.

Obecnie E Ink Holding dostarcza klientom próbki swoich rozwiązań Advanced Color ePaper (ACeP) w celu weryfikacji ich możliwości, co może utorować drogę do uruchomienia produkcji kolorowych wyświetlaczy e-papierowych pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

Na zdjęciu: Frank Ko - CEO E Ink Holding

źródło: DigiTimes

Zobacz również