Synaptics nabywa prawa do biznesu IoT firmy Broadcom

| Gospodarka Aktualności

Synaptics ogłosił podpisanie ostatecznych umów, na mocy których - w ramach transakcji gotówkowej o wartości około 250 milionów dolarów - przejmie pewne aktywa i prawa związane z działalnością Broadcomu w zakresie bezprzewodowego Internetu Rzeczy. Przejęcie to wzmacnia pozycję firmy Synaptics na szybko rozwijającym się konsumenckim rynku IoT.

Synaptics nabywa prawa do biznesu IoT firmy Broadcom

Zgodnie z warunkami umów Synaptics przejmie pewne prawa do istniejących produktów i działalności Broadcomu w zakresie technologii Wi-Fi, Bluetooth i GPS/GNSS na rynku Internetu Rzeczy, a także do innych projektowanych rozwiązań zaawansowanych. Synaptics oczekuje, że transakcja zwiększy bieżącą roczną sprzedaż o około 65 mln dolarów i zapewni znaczny potencjał wzrostu przychodów.

Transakcja została zatwierdzona przez zarząd Synaptics i ma być sfinalizowana w pierwszym kwartale roku obrotowego 2021, z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków zamknięcia. Transakcja nie podlega żadnym warunkom finansowania, a Synaptics spodziewa się sfinansować ją z istniejącego salda gotówkowego.

- Rozszerzenie naszej oferty na szybko rozwijającym się rynku IoT było jednym z głównych obszarów zainteresowania Synaptics, a dodanie najlepszej w swojej klasie technologii łączności bezprzewodowej znacząco poprawia naszą ogólną pozycję. Przejęcie uzupełnia zdolność firmy Synaptics do sprzedaży szerokiej gamy urządzeń, takich jak kamery IP, inteligentne wyświetlacze, głośniki, automatyka domowa i konsole do gier - wszystkie te produkty wymagają najnowocześniejszych technologii, w tym Wi-Fi 6 i 6E, Bluetooth 5.2 i GPS L5 - powiedział Michael Hurlston, prezes Synaptics.

źródło: DigiTimes