ITR z udziałem spółki Semicon zdobywa złoty medal na targach E-NNOVATE

| Gospodarka Aktualności

Projekt Instytutu Tele-i Radiotechnicznego: Sieci Badawczej ŁUKASIEWICZ (ITR) zdobył złoto na targach E-NNOVATE 2020. To internetowe targi wynalazków i innowacyjnych projektów, które odbyły się w dniach 6-8 lipca 2020 roku. W imprezie uczestniczyli wystawcy z 14 krajów z całego świata, prezentując łącznie 83 wynalazki, w tym 4 z Polski.

ITR z udziałem spółki Semicon zdobywa złoty medal na targach E-NNOVATE

Jednym z zaprezentowanych rozwiązań był projekt pt. "Zrównoważenie cyklu życia wyrobów elektronicznych w celu ich optymalnego wykorzystania jako bardziej przyjazne środowisku podejście do elektroniki - Nowe koncepcje produkcyjne i sprzętowe w celu ponownego wykorzystania i montażu", którego autorami są pracownicy ITR: Janusz Sitek, Aneta Araźna, Marek Kościelski, Wojciech Stęplewski, Kamil Janeczek, Lipiec Krzysztof, Sebastian Karolewski, Ireneusz Rafalik oraz Piotr Ciszewski - dyrektor ds. produkcji elektroniki Semicon Sp. z o.o.

Założeniem projektu jest wprowadzenie zmian w cyklu życia mobilnych urządzeń informacyjnych i komunikacyjnych mających na celu ponowne wykorzystanie kluczowych podzespołów urządzenia. Takie podejście do projektowania elektroniki pozwoliłoby na oszczędności zarówno zasobów przyrody (metale ziem rzadkich, złoto, pallad itp.), jak również ekonomiczne.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach: www.itr.org.pl/zdobylismy-dwa-zlote-medale-targow-e-nnovate oraz tutaj: e-nnovate.eu/innovation-details.php?id=15.

źródło: Semicon