Dostawy notebooków nadal rosną

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Ponieważ zapotrzebowanie na pracę w domu oraz zdalną edukację nadal napędza rynek notebooków, TrendForce spodziewa się, że całkowita sprzedaż tych urządzeń osiągnie w III kwartale br. 55 mln sztuk, co oznacza 4% wzrostu w ujęciu kwartalnym. Oczekuje się, że spośród wszystkich kategorii produktów na rynku notebooków w 2020 r. najwyższy wzrost dostaw rok do roku wykażą Chromebooki. TrendForce przewiduje, że całkowite dostawy Chromebooków w 2020 r. osiągną 24,3 mln sztuk, co w skali roku oznacza przyrost o 42,4%.

Dostawy notebooków nadal rosną

Przewiduje się, że sprzedaż notebooków HP w III kwartale osiągnie 14,6 mln sztuk, co oznacza sekwencyjny wzrost o 0,8%. Zapewni to firmie pozycję lidera w branży. Dell dostarczy w tym czasie 8,2 mln urządzeń, czyli odnotuje 14% spadek w ujęciu kwartalnym. Sprzedaż firmy Lenovo w III kwartale br. osiągnie 11 mln sztuk, co oznacza 28,5% wzrost w porównaniu do kwartału drugiego. Oczekuje się, że dostawy firm Asus i Acer w trzecim kwartale wyniosą odpowiednio około 5 i 4,3 mln sztuk, co da kwartalny wzrost o 24 i 21%.

Całkowita wielkość dostaw notebooków w 2020 r. ma sięgnąć poziomu 187,63 mln sztuk, co oznacza roczny wzrost o 14,4% i jest najwyższym wynikiem od czasu, gdy rynek notebooków osiągnął minimum w roku 2012.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również