Kioxia odracza IPO

Ze względu na zmienność rynku Kioxia zdecydowała się odroczyć swoją pierwszą ofertę publiczną (IPO). Według źródeł branżowych, odroczenie pierwszej oferty publicznej może wpłynąć na projekt zwiększenia mocy produkcyjnych dostawcy chipów flash.

Posłuchaj
00:00

- Choć zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie ze strony wielu inwestorów, wiodący ubezpieczyciele emisji oraz sama firma Kioxia nie dają wiary, że w najlepszym interesie obecnych lub przyszłych akcjonariuszy jest przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej w obecnym czasie ciągłej zmienności na rynku i obaw o drugą falę pandemii - powiedział Nobuo Hayasaka, prezes i CEO Kioxii (dawniej Toshiba Memory). Kioxia oświadczyła, że ​​będzie nadal dokonywać oceny co do odpowiedniego momentu przeprowadzenia swojej oferty emisyjnej.

Źródła wskazują, że Kioxia może być zmuszona spowolnić swój projekt rozbudowy mocy produkcyjnych z powodu braku nowego kapitału. Jednak spowolnienie ogólnego wzrostu podaży w branży może pomóc utrzymać ceny chipów.

Kioxia planowała wejść na giełdę w Tokio 6 października, oferując akcje za kwotę do 334,3 mld JPY (3,2 mld USD).

Z drugiej strony, jak podały źródła, Samsung Electronics zwiększy produkcję w swojej fabryce Xian w Chinach, w przyszłym roku, kiedy zakończy się druga faza budowy. Wówczas, gdy zostanie uruchomiona produkcja pamięci flash 3D NAND, fabryka Samsunga w Xian będzie w stanie przetwarzać ponad 200 tys. wafli krzemowych miesięcznie.

Według TrendForce, w drugim kwartale 2020 r. Samsung pozostał największym dostawcą pamięci flash NAND z 31,4% udziałem w rynku, za nim plasuje się Kioxia z udziałem na poziomie 17,2%.

Źródło: DigiTimes

Powiązane treści
Kioxia finalizuje przejęcie jednostki SSD firmy Lite-On
Western Digital składa nową ofertę w sprawie przejęcia Kioxii
W październiku Kioxia planuje przeprowadzić IPO o wartości 32 mld dolarów
Toshiba Memory zmieni nazwę na Kioxia
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
SK hynix dołącza do Samsunga jako największy producent pamięci na świecie
Gospodarka
Microchip zawiera umowę partnerską z Delta Electronics w sprawie rozwiązań z węglika krzemu
Gospodarka
TSMC przebija prognozy i osiąga rekordowy kwartalny zysk w wysokości 13,5 mld dolarów

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów