Kioxia odracza IPO

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Ze względu na zmienność rynku Kioxia zdecydowała się odroczyć swoją pierwszą ofertę publiczną (IPO). Według źródeł branżowych, odroczenie pierwszej oferty publicznej może wpłynąć na projekt zwiększenia mocy produkcyjnych dostawcy chipów flash.

Kioxia odracza IPO

- Choć zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie ze strony wielu inwestorów, wiodący ubezpieczyciele emisji oraz sama firma Kioxia nie dają wiary, że w najlepszym interesie obecnych lub przyszłych akcjonariuszy jest przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej w obecnym czasie ciągłej zmienności na rynku i obaw o drugą falę pandemii - powiedział Nobuo Hayasaka, prezes i CEO Kioxii (dawniej Toshiba Memory). Kioxia oświadczyła, że ​​będzie nadal dokonywać oceny co do odpowiedniego momentu przeprowadzenia swojej oferty emisyjnej.

Źródła wskazują, że Kioxia może być zmuszona spowolnić swój projekt rozbudowy mocy produkcyjnych z powodu braku nowego kapitału. Jednak spowolnienie ogólnego wzrostu podaży w branży może pomóc utrzymać ceny chipów.

Kioxia planowała wejść na giełdę w Tokio 6 października, oferując akcje za kwotę do 334,3 mld JPY (3,2 mld USD).

Z drugiej strony, jak podały źródła, Samsung Electronics zwiększy produkcję w swojej fabryce Xian w Chinach, w przyszłym roku, kiedy zakończy się druga faza budowy. Wówczas, gdy zostanie uruchomiona produkcja pamięci flash 3D NAND, fabryka Samsunga w Xian będzie w stanie przetwarzać ponad 200 tys. wafli krzemowych miesięcznie.

Według TrendForce, w drugim kwartale 2020 r. Samsung pozostał największym dostawcą pamięci flash NAND z 31,4% udziałem w rynku, za nim plasuje się Kioxia z udziałem na poziomie 17,2%.

źródło: DigiTimes

Zobacz również