Podaż chipów pamięci jest niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania

| Gospodarka Aktualności

Według źródeł, podaż chipów i urządzeń związanych z pamięcią dla komputerów PC już teraz jest niewystarczająca, a jej poziom prawdopodobnie nie zmniejszy się do pierwszego kwartału 2021 roku. Popyt na notebooki klasy biznesowej i chromebooki był szczególnie silny w tym roku, wykorzystując związane z tym zapasy układów pamięci. Ilość zamówień na chromebooki obecnie sięga do pierwszego kwartału przyszłego roku.

Podaż chipów pamięci jest niewystarczająca w stosunku do zapotrzebowania

Według Simona Chena, prezesa firmy Adata Technology, dostawcy modułów pamięci posiadają zapasy, które mogą wystarczyć na ponad dwa miesiące. Niemniej jednak zapasy chipów do notebooków zostały zmniejszone i są nawet niewystarczające, aby zaspokoić zapotrzebowanie klientów.

Prezes wskazuje, że w 2021 roku sprzedaż notebooków dla segmentu biznesowego i rozrywki będzie lepsza niż w przypadku modeli konsumenckich. Adata spodziewa się, że produkty przeznaczone dla graczy będą odpowiadać za ponad 10% przychodów firmy w przyszłym roku.

Digitimes Research szacuje, że światowe dostawy notebooków wzrosną do 190 mln sztuk w 2020 roku, czyli o ponad 20%. W tym czasie dostawy mobilnych urządzeń komputerowych do celów edukacyjnych wzrosną do 42,1 mln sztuk, czyli o 32,3% rok do roku.

 

źródło: Digitimes

Zobacz również