Arm wydziela jednostkę Cerfe Labs w celu opracowania pamięci CeRAM

| Gospodarka Projektowanie i badania

Arm ogłosił wydzielenie jednostki Cerfe Labs w celu opracowania i licencjonowania nowych typów pamięci nieulotnych na bazie skorelowanych materiałów elektronowych (CeRAM) i tranzystorach ferroelektrycznych (FeFET). Zespół badawczy Arm pracujący nad pamięciami CeRAM dołączy do Cerfe Labs i przejmie odpowiedzialność za wspólny projekt rozwojowy prowadzony z Symetrix Corporation.

Arm wydziela jednostkę Cerfe Labs w celu opracowania pamięci CeRAM

W ramach wydzielenia jednostki Arm przekaże swoje pełne portfolio CeRAM IP, obejmujące ponad 150 grup patentów, do Cerfe Labs, które posłużą za podstawę dla planu rozwojowego jednostki. Początkowo Cerfe Labs skupi się na produkcji prototypów, które będą licencjonowane dla partnerów w celu przyspieszenia procesu wdrażania nowego typu pamięci.

Nowa firma ma siedzibę w Austin w Teksasie i jest kierowana przez Erica Hennenhoefera i Grega Yerica, dwóch długoletnich liderów organizacji Arm Research. Eric Hennenhoefer będzie pełnił funkcję dyrektora generalnego Cerfe Labs, a Greg Yeric przejmie rolę CTO. Arm objął mniejszościową pozycję w tej spółce, a dyrektor ds. strategii, Jason Zajac dołączy do rady dyrektorów firmy.

- CeRAM to najbardziej obiecująca pamięć nieulotna w branży, o cechach niespotykanych w żadnej innej technologii pamięci. Zespół Cerfe Labs jest dobrze przygotowany do przyspieszenia prac rozpoczętych w ramach przedsięwzięcia Arm Research i pomocy przy rozwoju CeRAM - powiedział Eric Hennenhoefer

Cerfe Labs kontynuuje kilkuletnie badania z Arm i prace, które były częścią programu agencji DARPA - ERI FRANC, w ramach których zespół zidentyfikował dodatkowe materiały CeRAM i zbadał możliwości wykorzystania jego wielopoziomowych komórek (MLC).

Przedsięwzięcie FeFET opiera się na wiodącej na świecie linii układów firmy Symetrix w dziedzinie pamięci ferroelektrycznych i wprowadza nowo odkryte materiały i integracje urządzeń.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również