Nvidia przejmuje Arm za 40 mld dolarów

Nvidia i Grupa SoftBank ogłosiły zawarcie ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia Arm za kwotę 40 mld dolarów. Połączenie platformy obliczeniowej AI Nvidii z architekturą Arm pozwoli stworzyć warunki do dalszego rozwoju sztucznej inteligencji. SoftBank pozostanie zaangażowany w długoterminowe przedsięwzięcie poprzez swój udział własnościowy w firmie Nvidia, nieprzekraczający 10%.

Posłuchaj
00:00

- Sztuczna inteligencja jest najpotężniejszą siłą technologiczną naszych czasów i zapoczątkowała nową erę komputerów. W nadchodzących latach biliony komputerów ze sztuczną inteligencją stworzą nowe środowisko IoT, które będzie tysiące razy większe niż dzisiejszy internet ludzi. Połączenie obu firm pozwoli przygotować się do nowego rozdziału technologicznego - powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny Nvidii.

W ramach Nvidii, Arm będzie nadal stosować swój model otwartej licencji przy jednoczesnym zachowaniu neutralnego gruntu dla światowych klientów, która była podstawą jego sukcesu, ze 180 miliardami chipów dostarczonych dotychczas przez licencjobiorców. Partnerzy firmy Arm będą również korzystać z oferty obu firm, w tym z licznych rozwiązań opracowanych przez Nvidię.

Po zamknięciu transakcji, Nvidia zamierza zachować nazwę i tożsamość marki Arm oraz rozszerzyć swoją działalność w Cambridge. Własność intelektualna firmy Arm pozostanie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Nvidia będzie korzystać z obecności Arm w Wielkiej Brytanii, tworząc nowe światowe centrum R&D w dziedzinie badań nad AI zlokalizowane w kampusie Cambridge.

Nvidia zainwestuje w najnowocześniejszy superkomputer AI firmy Arm, urządzenia szkoleniowe dla programistów i inkubator przedsiębiorczości, który przyciągnie talenty badawcze i stworzy platformę dla nowych rozwiązań i partnerstwa przemysłowego w takich dziedzinach, jak opieka zdrowotna, robotyka i systemy autonomicznej jazdy.

Źródło: Digitimes

Powiązane treści
Intel przejmie za 2 mld dolarów firmę SiFive
Mitsubishi UFJ Lease przejmie Hitachi Capital za 2,8 mld dolarów
Softbank rozmawia z Apple i Nvidią o sprzedaży Arm
Nvidia wprowadzi na rynek pierwszy serwerowy procesor oparty o ARM
Co dalej z ARM?
Arm nieodpłatnie udostępnia start-upom swoje zasoby
Arm wydziela jednostkę Cerfe Labs w celu opracowania pamięci CeRAM
Nvidia najcenniejszym amerykańskim producentem chipów - wyprzedziła Intela
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Mikrokontrolery i IoT
Gospodarka
Nowa platforma Payara Qube upraszcza wdrażanie aplikacji Java w chmurze
Gospodarka
Najmniejszy na świecie komputer z Intel Core 13. generacji – AAEON de next-RAP8 wkracza na rynek embedded
Technika
Dotykowe czujniki indukcyjne - nowy wymiar interfejsu HMI

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów