SK Telecom i Deutsche Telekom tworzą spółkę joint venture pracującą nad 5G

Firmy SK Telecom i Deutsche Telekom zawarły umowę o utworzeniu spółki joint venture w dziedzinie technologii 5G. Każda z nich obejmie 50% udziałów we wspólnym przedsiębiorstwie i każda wyznaczy ze swej strony jednego przedstawiciela w celu zarządzania nowym podmiotem. Spółka będzie miała siedzibę w Niemczech.

Posłuchaj
00:00

Dzięki jv firmy wspólnie opracują zaawansowane rozwiązania 5G dla budynków i rozwiną możliwości rynkowe, począwszy od Europy. W perspektywie średnio- i długoterminowej ocenią również możliwości współpracy w zakresie usług z dziedziny rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej, mobilnego przetwarzania brzegowego (MEC) oraz rynku aplikacji.

SKT wniesie do wspólnego przedsięwzięcia swoje aktywa technologiczne. Firma dostarczyła już repeatery 5G/LTE do testowej obsługi (od sierpnia do października 2020 r.) klientów DT w zakresie sieciowego pokrycia wewnątrz budynków, w ośmiu różnych miastach w Niemczech - tj. w Berlinie, Hamburgu, Bonn, Kolonii, Monachium, Darmstadt, we Frankfurcie i w Lipsku. Wyniki testów u klientów wykazały, że użytkownicy doświadczyli znacznej poprawy w zakresie 5G i LTE, tak w przypadku transmisji głosu, jak i danych. W ramach joint venture planowane jest zakończenie prac nad zaawansowanym repeaterem dual-mode 5G/LTE.

Źródło: Electronics Weekly

Powiązane treści
SK Telecom zdobywa milion abonentów 5G
Deutsche Telekom zawiesza umowę z Huaweiem
Deutsche Telekom uruchomił sieć 5G w Niemczech
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Komunikacja
Gospodarka
Druga generacja satelitów GNSS Galileo jest rozwijana z pełną prędkością
Technika
Automatyka przemysłowa i budynkowa na dwóch przewodach
Gospodarka
Arrow Electronics polskim dystrybutorem rozwiązań Cohesity w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania danymi

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów