GlobalWafers zamierza przejąć Siltronic

| Gospodarka Aktualności

Niemiecka firma Siltronic ujawniła, że ​​jest na zaawansowanym etapie rozmów dotyczących umowy o połączeniu biznesowym z tajwańskim GlobalWafers. Siltronic spodziewa się, że GlobalWafers złoży akcjonariuszom dobrowolne wezwanie po cenie sprzedaży 125 EUR (149,63 USD) za akcję. Cena ta stanowi premię w wysokości 48% powyżej ważonej wolumenem średniej ceny w systemie elektronicznego handlu XETRA z ostatnich 90 dni i jest oparta na trwających od wielu miesięcy intensywnych negocjacjach między stronami.

GlobalWafers zamierza przejąć Siltronic

Siltronic i GlobalWafers pracują nad formalnym ogłoszeniem podpisania umowy w drugim tygodniu grudnia 2020 r., po jej zatwierdzeniu przez radę nadzorczą firmy Siltronic i zarząd GlobalWafers. Według niemieckiego dostawcy płytek krzemowych, fuzja stworzyłaby wiodącego gracza w branży wafli z kompleksowym portfolio produktów, który może zaoferować zaawansowane technologicznie produkty dla wszystkich klientów sektora półprzewodnikowego.

Obie strony zgadzają się co do kluczowych warunków umowy. Zgodnie z obecnymi postanowieniami Siltronic będzie mógł realizować w zasadzie niezmienioną strategię biznesową, utrzymane zostaną ustalenia społeczne z przedstawicielami pracowników, a do końca 2024 r. nie będzie w Niemczech zamykania zakładów ani zwolnień pracowników z przyczyn operacyjnych. Ponadto zarząd Siltronic zamierza zaproponować za rok obrotowy 2020 dywidendę w wysokości około 2 euro na akcję, która ma zostać wypłacona przed sfinalizowaniem transakcji.

źródło: DigiTimes