Arvind Krishna obejmie stanowisko prezesa zarządu IBM

| Gospodarka Aktualności

Rada dyrektorów IBM zadecydowała, że od 1 stycznia 2021 r. stanowisko prezesa zarządu firmy (chairman of the board) obejmie Arvind Krishna. Obecnie zajmuje on stanowisko chief executive officer i jest jednocześnie członkiem zarządu. Arvind Krishna zastąpi Virginię M. Rometty, która z dniem 31 grudnia 2020 r. przechodzi na emeryturę, co spółka zapowiadała już w styczniu bieżącego roku.

Arvind Krishna obejmie stanowisko prezesa zarządu IBM

Arvind Krishna (lat 58) został wybrany dziesiątym CEO IBM-a w styczniu i objął to stanowisko 6 kwietnia 2020 r., zajmując wcześniej wiele wyższych stanowisk kierowniczych w firmie - ostatnie przed nominacją to starszy wiceprezes IBM ds. oprogramowania chmurowego i kognitywnego, gdzie był głównym architektem przejęcia firmy Red Hat. Niedawno ogłosił wydzielenie z IBM-a jednostki biznesowej Managed Infrastructure Services o wartości 19 mld dolarów, co ma być ostatecznie ukończone w 2021 r. W ramach tego działania powstaną dwie wiodące w branży firmy, które umożliwią IBM-owi skupienie się na rozwiązaniu Hybrid Cloud and Artificial Intelligence Platform. Arvind Krishna dołączył do IBM-a w 1990 roku.

Obecnie 63-letnia Virginia Rometty w 2012 roku objęła w firmie IBM trzy stanowiska - prezes zarządu, dyrektor generalny oraz prezes firmy (chairman of the board, chief executive officer oraz president). Podczas swojej kadencji podjęła odważne działania strategiczne, by wprowadzić IBM-a w erę chmury i sztucznej inteligencji. Odświeżyła portfolio firmy, inwestując w segmenty rynku IT o wysokiej wartości, pozbywając się nieefektywnych przedsięwzięć, rozwijając nowe jednostki organicznie oraz dokonując przejęć - w tym kupując firmę Red Hat, co było największym przejęciem w historii IBM-a.

źródło: IBM

Zobacz również