IBM zlikwiduje blisko 2000 miejsc pracy

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Planowane przez IBM-a zwolnienia są prawdopodobnie przygotowaniem do nowej inwestycji. Technologiczny gigant będzie finalizować przejęcie firmy Red Hat, która specjalizuje się w dostarczaniu otwartego oprogramowania dla przedsiębiorstw. Zamknięcie transakcji szacowanej na kwotę 34 mld dolarów przewidywane jest na drugą połowę bieżącego roku.

IBM zlikwiduje blisko 2000 miejsc pracy

W kwietniu IBM ogłosił trzeci kwartał z rzędu, w którym zanotowano spadek przychodów. Jest on wynikiem zaangażowania w rozwój chmury obliczeniowej i sztucznej inteligencji, co okazało się niewystarczające, by zrekompensować wolniejszy wzrost sprzedaży sprzętu i usług.

Firma IBM od lat pozostaje daleko za ogólnym sektorem technologicznym - sześcioletni okres spadku przerwał dopiero 1-procentowy wzrost przychodów w 2018 roku.

Decyzja o redukcji zatrudnienia zapadła na początku czerwca. W stosunku do globalnego zatrudnienia, które wynosi około 350 tys. osób jest to niewielka skala zwolnień. Mimo wszystko będą to już trzecie cięcia etatów. Ostatni raz IBM zmniejszał ilość pracowników w 2016 i 2017 roku. Wcześniej firma redukowała etaty w wolniej rozwijających się sektorach biznesowych, aby zwiększyć zasoby w nowych obszarach.

- W dalszym ciągu przekształcamy nasz zespół, aby dostosować się do wysokiej wartości segmentów IT. Nadal intensywnie zatrudniamy nowych pracowników w obszarach, które zapewniają zysk dla naszych klientów i IBM - powiedział przedstawiciel firmy.

źródło: WSJ

Zobacz również