wersja mobilna
Online: 607 Sobota, 2017.11.25

Biznes

IBM i MIT tworzą laboratorium badań nad sztuczną inteligencją

czwartek, 07 września 2017 12:54

Firmy IBM i MIT ogłosiły dzisiaj, że IBM zainwestuje w ciągu najbliższych 10 lat 240 milionów dolarów w celu stworzenia wspólnie z Massachusetts Institute of Technology placówki badawczej MIT-IBM Watson AI Lab. Naukowcy i inżynierowie obu firm prowadzić będą w laboratorium podstawowe badania nad sztuczną inteligencją (AI). Ich celem będzie osiągnięcie naukowych przełomów, które odblokują potencjał AI.

Współpraca ma przyspieszyć rozwój sprzętu AI oraz oprogramowania i algorytmów związanych z głębokim uczeniem (deep learning) i innymi dziedzinami. Ma także prowadzić do zwiększenia wpływu sztucznej inteligencji na takie dziedziny, jak opieka zdrowotna i cyberbezpieczeństwo. Wspólne badania mają również zaowocować wiedzą na temat ekonomicznych i etycznych konsekwencji AI w społeczeństwie.

Nowe laboratorium będzie jednym z największych długoterminowych przedsięwzięć realizowanych wspólnie przez przemysł i świat nauki. MIT-IBM Watson AI Lab wykorzysta talent ponad 100 naukowców z dziedziny AI - profesorów i studentów - do prowadzenia wspólnych prac w laboratorium badawczym IBM-a w Cambridge - w tym także w siedzibach IBM Watson Health i IBM Security w Kendall Square w Cambridge - oraz w zlokalizowanym w sąsiedztwie kampusie MIT.

Laboratorium kierować będą wspólnie Dario Gil z IBM Research (VP AI i IBM Q) oraz Anantha P. Chandrakasan, dziekan MIT School of Engineering. Planowane jest wystosowanie do inżynierów i naukowców MIT i IBM zaproszeń do zgłaszania swoich pomysłów ​​wspólnych badań, których celem byłoby pokonanie granic w dziedzinie nauki i techniki m.in. w zakresie algorytmów AI, fizyki AI (np. nowych materiałów, urządzeń i architektur sprzętowych), przemysłowych zastosowań AI, a także upowszechniania korzyści jakie może przynieść wdrażanie AI (np. w postaci poprawy poziomu życia).

Poza dążeniem IBM-a do opracowywania innowacji, które wykraczają poza granice AI, wyraźnym celem nowego laboratorium będzie zachęcanie wykładowców i studentów MIT do uruchamiania firm skupiających się na komercjalizacji opracowywanych w laboratorium wynalazków i technologii z zakresu sztucznej inteligencji.

Massachusetts Institute of Technology i IBM są pionierami w badaniach nad sztuczną inteligencją, a nowe laboratorium AI opierać się będzie się na wieloletnich relacjach badawczych między nimi.

źródło: IBM

 

World News 24h

sobota, 25 listopada 2017 08:01

ChipMOS Technologies is expected to secure backend orders for 3D NAND flash chips developed by Yangtze River Storage Technology, according to market observers. YMTC, majority owned by Tsinghua Unigroup, has reportedly developed 32-layer 3D NAND flash chips in-house marking a new milestone and major technological breakthrough in China's memory-chip industry. Volume production of China's first homegrown memory chips is slated to kick off as early as the second or third quarter of 2018. ChipMOS Shanghai has already grabbed backend orders for NOR flash memory from Wuhan Xinxin Semiconductor Manufacturing, a wholly-owned subsidiary of YMTC, previous reports quoted industry sources as saying.

więcej na: www.digitimes.com