wersja mobilna
Online: 330 Poniedziałek, 2018.06.25

Biznes

IBM i MIT tworzą laboratorium badań nad sztuczną inteligencją

czwartek, 07 września 2017 12:54

Firmy IBM i MIT ogłosiły dzisiaj, że IBM zainwestuje w ciągu najbliższych 10 lat 240 milionów dolarów w celu stworzenia wspólnie z Massachusetts Institute of Technology placówki badawczej MIT-IBM Watson AI Lab. Naukowcy i inżynierowie obu firm prowadzić będą w laboratorium podstawowe badania nad sztuczną inteligencją (AI). Ich celem będzie osiągnięcie naukowych przełomów, które odblokują potencjał AI.

Współpraca ma przyspieszyć rozwój sprzętu AI oraz oprogramowania i algorytmów związanych z głębokim uczeniem (deep learning) i innymi dziedzinami. Ma także prowadzić do zwiększenia wpływu sztucznej inteligencji na takie dziedziny, jak opieka zdrowotna i cyberbezpieczeństwo. Wspólne badania mają również zaowocować wiedzą na temat ekonomicznych i etycznych konsekwencji AI w społeczeństwie.

Nowe laboratorium będzie jednym z największych długoterminowych przedsięwzięć realizowanych wspólnie przez przemysł i świat nauki. MIT-IBM Watson AI Lab wykorzysta talent ponad 100 naukowców z dziedziny AI - profesorów i studentów - do prowadzenia wspólnych prac w laboratorium badawczym IBM-a w Cambridge - w tym także w siedzibach IBM Watson Health i IBM Security w Kendall Square w Cambridge - oraz w zlokalizowanym w sąsiedztwie kampusie MIT.

Laboratorium kierować będą wspólnie Dario Gil z IBM Research (VP AI i IBM Q) oraz Anantha P. Chandrakasan, dziekan MIT School of Engineering. Planowane jest wystosowanie do inżynierów i naukowców MIT i IBM zaproszeń do zgłaszania swoich pomysłów ​​wspólnych badań, których celem byłoby pokonanie granic w dziedzinie nauki i techniki m.in. w zakresie algorytmów AI, fizyki AI (np. nowych materiałów, urządzeń i architektur sprzętowych), przemysłowych zastosowań AI, a także upowszechniania korzyści jakie może przynieść wdrażanie AI (np. w postaci poprawy poziomu życia).

Poza dążeniem IBM-a do opracowywania innowacji, które wykraczają poza granice AI, wyraźnym celem nowego laboratorium będzie zachęcanie wykładowców i studentów MIT do uruchamiania firm skupiających się na komercjalizacji opracowywanych w laboratorium wynalazków i technologii z zakresu sztucznej inteligencji.

Massachusetts Institute of Technology i IBM są pionierami w badaniach nad sztuczną inteligencją, a nowe laboratorium AI opierać się będzie się na wieloletnich relacjach badawczych między nimi.

źródło: IBM

 

World News 24h

poniedziałek, 25 czerwca 2018 16:02

Samsung, Hynix and Micron could be fined up to $8 billion by the Anti-Monopoly Bureau of China’s Ministry of Commerce, reports Digitimes. Under China’s antitrust law, the three DRAM companies could be fined a collective $800 million to $8 billion for price fixing. DRAM prices have been on the rise for 18 months. China has suffered from the rise because its OEMs become less competitive as DRAM prices increase. China is in a dilemma because it has DRAM plants of it own coming on-stream either late this year or early next. High prices would allow China’s DRAM manufacturers to recoup some of their investment, however, a successful price-fixing case would very likely depress DRAM prices.

więcej na: www.electronicsweekly.com