IBM przeznaczy 740 mln dolarów na zapewnienie bezpieczeństwa danych w Australii

| Gospodarka Artykuły

Firma International Business Machines zawarła umowę o wartości 1 mld dolarów australijskich (740 mln USD), na mocy której w ciągu najbliższych pięciu lat będzie głównym partnerem technologicznym rządu Australii. Jak poinformowała szefowa IBM-a na region Azji i Pacyfiku - Harriet Green - kontrakt obejmie usługi w zakresie automatyzacji i technologii blockchain, świadczone departamentom federalnym, w tym departamentowi obrony i spraw wewnętrznych.

IBM przeznaczy 740 mln dolarów na zapewnienie bezpieczeństwa danych w Australii

IBM, który walczy z spadającymi przychodami, stworzy także odnowione platformy ochrony danych obywateli, zapewniając według szacunków rządowych 100 mln dolarów australijskich oszczędności dla podatników. Cyberataki, oprócz firm takich, jak Facebook czy Ticketmaster, dotknęły w ubiegłym roku m.in. australijską narodową agencję naukową.

Umowa została zawarta dwa lata po tym, jak IBM zgodził się zapłacić australijskiemu rządowi ponad 30 milionów dolarów australijskich odszkodowania za swoją rolę w sfuszerowanym krajowym spisie powszechnym. Ankieta została uderzona przez cztery rozproszone ataki, które tymczasowo wyłączały projekt, a premier Malcolm Turnbull powiedział wówczas, że "w przeważającej części awarie były porażką IBM-a".

źródło: Bloomberg