wersja mobilna
Online: 405 Sobota, 2018.03.17

Biznes

IBM notuje spadek przychodów

środa, 19 lipca 2017 13:13

Firma IBM poinformowała o niższych niż przewidywano przychodach kwartalnych. Jak wyjaśnia amerykański producent, wzrost w zakresie segmentów o wyższej marży, obejmujących usługi chmurowe i sztuczną inteligencję, nie skompensował spadku w starszych segmentach biznesowych. IBM podtrzymuje jednak prognozę na 2017 rok, według której zysk wynieść ma co najmniej 13,80 dolara na akcję, co zdaniem niektórych analityków jest zbyt optymistyczne. Thomson Reuters I/B/E/S oczekuje średniego zysku na akcję na poziomie 13,68 dolara.

Dochody z inicjatyw, które IBM nazywa "imperatywami strategicznymi", czyli chmury, cyberbezpieczeństwo i przetwarzanie danych, wzrosły o 5% w drugim kwartale zakończonym 30 czerwca. Jednak niektórzy analitycy wyrazili zaniepokojenie faktem, że agresywne inwestycje IBM-a w takie dziedziny, jak sztuczna inteligencja jaką oferuje Watson, niewiele przyczyniły się do zwiększenia całości przychodów.

Przychody w usługach technologicznych i platformach chmurowych firmy IBM - czyli biznesach największych - spadły o 5,1% do 8,41 mld dolarów. Według danych finansowych i analiz firmy FactSet spodziewano się średnio 8,58 mld dolarów. Spadły także przychody innych jednostek, w tym oferujących oprogramowanie, sprzęt i usługi doradcze.

Martin Schroeter, dyrektor finansowy, powiedział w wywiadzie, że wzrost w zakresie "strategicznych imperatywów IBM-a" powróci do końca roku na poziomie 10-11%.

Łączne przychody firmy IBM zmniejszyły się o 4,7% do 19,29 mld dolarów, co oznacza spadek w okresie pięciu kwartałów. Analitycy Thomson Reuters I/B/E/S spodziewali się przychodów w wysokości 19,46 mld dolarów. Zysk netto spadł w drugim kwartale o 7% do 2,33 mld dolarów, czyli 2,48 dolara na akcję.

źródło: Reuters

 


World News 24h

sobota, 17 marca 2018 08:02

Adobe Systems posted record revenue for its first quarter of fiscal 2018 along with a surge in profits, and offered Wall Street a rosy outlook, a strong financial performance that caused the tech company’s shares to rocket higher Thursday afternoon. In extended trades after the stock markets closed for the day on Thursday, Adobe soared 3.7 percent. “Adobe’s outstanding growth is driven by enabling our customers to be more creative, work smarter and transform their businesses,” said Shantanu Narayen, Adobe’s chief executive officer. For the fiscal quarter that ended in early March, profits totaled $583.1 million on revenue of $2.08 billion. Compared with the similar three-month period of a year ago, profits were up 46.3 percent and revenue was up 23.6 percent.

więcej na: www.siliconvalley.com