wersja mobilna
Online: 456 Sobota, 2017.11.25

Biznes

IBM notuje spadek przychodów

środa, 19 lipca 2017 13:13

Firma IBM poinformowała o niższych niż przewidywano przychodach kwartalnych. Jak wyjaśnia amerykański producent, wzrost w zakresie segmentów o wyższej marży, obejmujących usługi chmurowe i sztuczną inteligencję, nie skompensował spadku w starszych segmentach biznesowych. IBM podtrzymuje jednak prognozę na 2017 rok, według której zysk wynieść ma co najmniej 13,80 dolara na akcję, co zdaniem niektórych analityków jest zbyt optymistyczne. Thomson Reuters I/B/E/S oczekuje średniego zysku na akcję na poziomie 13,68 dolara.

Dochody z inicjatyw, które IBM nazywa "imperatywami strategicznymi", czyli chmury, cyberbezpieczeństwo i przetwarzanie danych, wzrosły o 5% w drugim kwartale zakończonym 30 czerwca. Jednak niektórzy analitycy wyrazili zaniepokojenie faktem, że agresywne inwestycje IBM-a w takie dziedziny, jak sztuczna inteligencja jaką oferuje Watson, niewiele przyczyniły się do zwiększenia całości przychodów.

Przychody w usługach technologicznych i platformach chmurowych firmy IBM - czyli biznesach największych - spadły o 5,1% do 8,41 mld dolarów. Według danych finansowych i analiz firmy FactSet spodziewano się średnio 8,58 mld dolarów. Spadły także przychody innych jednostek, w tym oferujących oprogramowanie, sprzęt i usługi doradcze.

Martin Schroeter, dyrektor finansowy, powiedział w wywiadzie, że wzrost w zakresie "strategicznych imperatywów IBM-a" powróci do końca roku na poziomie 10-11%.

Łączne przychody firmy IBM zmniejszyły się o 4,7% do 19,29 mld dolarów, co oznacza spadek w okresie pięciu kwartałów. Analitycy Thomson Reuters I/B/E/S spodziewali się przychodów w wysokości 19,46 mld dolarów. Zysk netto spadł w drugim kwartale o 7% do 2,33 mld dolarów, czyli 2,48 dolara na akcję.

źródło: Reuters

 

World News 24h

sobota, 25 listopada 2017 08:01

ChipMOS Technologies is expected to secure backend orders for 3D NAND flash chips developed by Yangtze River Storage Technology, according to market observers. YMTC, majority owned by Tsinghua Unigroup, has reportedly developed 32-layer 3D NAND flash chips in-house marking a new milestone and major technological breakthrough in China's memory-chip industry. Volume production of China's first homegrown memory chips is slated to kick off as early as the second or third quarter of 2018. ChipMOS Shanghai has already grabbed backend orders for NOR flash memory from Wuhan Xinxin Semiconductor Manufacturing, a wholly-owned subsidiary of YMTC, previous reports quoted industry sources as saying.

więcej na: www.digitimes.com