wersja mobilna
Online: 243 Niedziela, 2018.06.24

Biznes

IBM notuje spadek przychodów

środa, 19 lipca 2017 13:13

Firma IBM poinformowała o niższych niż przewidywano przychodach kwartalnych. Jak wyjaśnia amerykański producent, wzrost w zakresie segmentów o wyższej marży, obejmujących usługi chmurowe i sztuczną inteligencję, nie skompensował spadku w starszych segmentach biznesowych. IBM podtrzymuje jednak prognozę na 2017 rok, według której zysk wynieść ma co najmniej 13,80 dolara na akcję, co zdaniem niektórych analityków jest zbyt optymistyczne. Thomson Reuters I/B/E/S oczekuje średniego zysku na akcję na poziomie 13,68 dolara.

Dochody z inicjatyw, które IBM nazywa "imperatywami strategicznymi", czyli chmury, cyberbezpieczeństwo i przetwarzanie danych, wzrosły o 5% w drugim kwartale zakończonym 30 czerwca. Jednak niektórzy analitycy wyrazili zaniepokojenie faktem, że agresywne inwestycje IBM-a w takie dziedziny, jak sztuczna inteligencja jaką oferuje Watson, niewiele przyczyniły się do zwiększenia całości przychodów.

Przychody w usługach technologicznych i platformach chmurowych firmy IBM - czyli biznesach największych - spadły o 5,1% do 8,41 mld dolarów. Według danych finansowych i analiz firmy FactSet spodziewano się średnio 8,58 mld dolarów. Spadły także przychody innych jednostek, w tym oferujących oprogramowanie, sprzęt i usługi doradcze.

Martin Schroeter, dyrektor finansowy, powiedział w wywiadzie, że wzrost w zakresie "strategicznych imperatywów IBM-a" powróci do końca roku na poziomie 10-11%.

Łączne przychody firmy IBM zmniejszyły się o 4,7% do 19,29 mld dolarów, co oznacza spadek w okresie pięciu kwartałów. Analitycy Thomson Reuters I/B/E/S spodziewali się przychodów w wysokości 19,46 mld dolarów. Zysk netto spadł w drugim kwartale o 7% do 2,33 mld dolarów, czyli 2,48 dolara na akcję.

źródło: Reuters

 

World News 24h

niedziela, 24 czerwca 2018 07:53

Ericsson needs a range of industries to embrace 5G network services if the equipment maker is to get a long-term boost that would allow it to progress from cost-cutting to expansion. For now, the Swedish company is focusing on a cost-savings plan running until 2020 to shore up profitability, hoping that growth will then return as the pace of 5G network upgrades picks up early in the following decade. Having struggled with flagging revenue since 4G sales peaked in the middle of the decade, Ericsson is pinning its hopes for revived growth on the emergence of new mobile businesses in 10 broad sectors such as manufacturing, energy and public safety.

więcej na: www.reuters.com