Samsung otworzył kolejne laboratorium sztucznej inteligencji w Ameryce Północnej

| Gospodarka Artykuły

Firma Samsung Research America ogłosiła, że w kanadyjskim Toronto ​​tworzy nowoczesne centrum sztucznej inteligencji (AI). Ośrodek będzie częścią nowego przedsięwzięcia, które ma przyczynić się do rozwoju branży AI w Kanadzie. Otwarcie Toronto AI Centre stanowi wstęp do realizacji zapowiedzianej przez Samsunga budowy dwóch nowych centrów AI - w Cambridge w Wielkiej Brytanii i w Moskwie w Rosji. Centrum w Toronto nawiąże partnerską współpracę z zespołem Samsunga działającym w Dolinie Krzemowej.

Samsung otworzył kolejne laboratorium sztucznej inteligencji w Ameryce Północnej

Nowe laboratorium Samsung Research zlokalizowane w centrum Toronto jest drugim ośrodkiem badawczym zajmującym się badaniami i rozwojem w dziedzinie sztucznej inteligencji, który powstaje w Ameryce Północnej - pierwszy jest w Mountain View w Kalifornii. Centrami AI Ameryki Północnej kieruje wiceprezes, dr Larry Heck, uznany ekspert w zakresie uczenia maszynowego ukierunkowanego na przetwarzanie mowy i tekstu, który jest również współodpowiedzialny za ekspansję centrów AI Samsunga na całym świecie.

Centrum w Toronto poprowadzi dr Sven Dickinson, nowo mianowany szefem laboratorium w Toronto, profesor z Uniwersytetu w Toronto gdzie prowadził Department of Computer Science. Dr Dickinson jest ekspertem od technologii widzenia maszynowego, zwłaszcza w dziedzinie rozpoznawania obiektów. Odgrywa on integralną rolę w badaniach Samsunga nad kluczowymi technologiami AI, które wiążą się z językiem, obrazowaniem i innymi interakcjami multimodalnymi.

Na zdjęciu: Ceremonia otwarcia obiektu - Hyun-suk Kim, prezes i szef Samsung Research (trzeci od lewej) i dr Sven Dickinson, szef nowego centrum Samsunga w Toronto (pierwszy z prawej strony).

źródło: Samsung