wersja mobilna
Online: 365 Niedziela, 2018.05.27

Biznes

Unia Europejska zainwestuje 1,5 miliarda euro w sztuczną inteligencję

czwartek, 26 kwietnia 2018 10:24

Do 2020 roku Komisja Europejska zwiększy inwestycje w sztuczną inteligencję o około 70%, do 1,5 miliarda euro (1,83 miliarda dolarów), aby dogonić Azję i Stany Zjednoczone. Każdy z tych regionów inwestuje w sztuczną inteligencję co najmniej trzy razy więcej niż Europa. Komisja jest zdania, że ​​inwestycja warta 1,5 miliarda euro powinna wygenerować dodatkowe 2,5 miliarda euro z istniejących partnerstw publiczno-prywatnych, na przykład w zakresie big data i robotyki.

Sztuczna inteligencja otwiera perspektywę zrewolucjonizowania sektorów gospodarki, od opieki zdrowotnej, poprzez transport, aż po rolnictwo, a Europa nie chce pozostać w tyle w cyfrowym wyścigu. KE liczy na to, że do końca 2020 r. prywatne i publiczne inwestycje w sztuczną inteligencję łącznie wyniosą co najmniej 20 miliardów euro, co ma zagwarantować utrzymanie konkurencyjności.

W 2016 r. europejskie prywatne inwestycje w sztuczną inteligencję wyniosły około 2,4-3,2 mld euro, w porównaniu z prawie 10 mld euro w Azji i 18 mld euro w Ameryce.

Kraje europejskie, takie jak Francja i Wielka Brytania, indywidualnie uczyniły inwestycje w AI priorytetem. Prezydent Francji Emmanuel Macron obiecał w marcu przeznaczyć na AI 1,5 miliarda euro z publicznych pieniędzy.

źródło: Reuters

 


World News 24h

sobota, 26 maja 2018 14:53

Globalfoundries has denied recent rumors indicating the company is looking for a strategic partner or buyer to transfer the ownership of its 12-inch wafer plant in Chengdu, China. Rumors circulated recently have claimed that Globalfoundries has approached companies including Yangtze Memory Technology (YMTC), United Microelectronics (UMC) and Samsung Electronics about forming a strategic partnership to jointly own the Chengdu fab, or possibly disposing of its holdings in the plant.

więcej na: digitimes.com