Laboratorium firmowe z funduszy UE

W 2019 roku przedsiębiorcy nadal będą mogli liczyć na pieniądze z programu unijnego „Inteligentny Rozwój". Dotacje będzie można przeznaczyć na prowadzenie badań przemysłowych oraz prac rozwojowych, przy czym ten ostatni element musi zostać uwzględniony w każdym projekcie. Efektem podjętych działań powinny być nowe produkty, usługi i procesy, które nadają się do praktycznego (komercyjnego) wykorzystania.

Posłuchaj
00:00

Oferta skierowana jest do dużych, małych i średnich firm, a także do konsorcjów, w tym tych z udziałem jednostek naukowych. Jedyne ograniczenie będzie takie, że projekt ma dotyczyć tzw. regionów słabiej rozwiniętych, czyli w praktyce wszystkich województw z wyjątkiem mazowieckiego.

Nabór wniosków ma ruszyć pierwszego kwietnia, a zakończyć się pierwszego lipca, z zastrzeżeniem podziału konkursu na etapy. Tak jak dotychczas, za realizację tego działania (ogłoszenie konkursu, jego realizacja, ocena wniosków o dofinansowanie, podpisywanie umów) odpowiada Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

W jednym z etapów przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o środki na budowę lub rozbudowę infrastruktury służącej prowadzeniu badań, tj. laboratoriów i centrów badawczych. Są one dostępne poprzez działanie 2.1 "Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw". Warunkiem ubiegania się o te środki jest dysponowanie planem prowadzenia badań (agenda badawcza). Innymi słowy firma musi wykazać, w jaki sposób wykorzysta przyznaną jej dotację oraz jak tworzone lub rozwijane laboratorium i zainstalowany sprzęt będą przyczyniać się do tworzenia nowych produktów, usług lub technologii.

Powiązane treści
NCBiR uruchamia miliardowe fundusze na inwestycje technologiczne
Ursus dostał dofinansowanie na elektryczny pojazd dostawczy
Laboratoria badania urządzeń elektronicznych
Unia Europejska zainwestuje 1,5 miliarda euro w sztuczną inteligencję
GUM zbuduje w Kielcach laboratoria
Nowy projekt unijny Semiconu
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Optoelektronika
Fotonika dla AI: iPronics i Ansys łączą siły, by zwiększyć niezawodność infrastruktury centrów danych
Komponenty
Pierwiastki ziem rzadkich - o co tyle zamieszania?
Aktualności
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Aktualności
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji
Produkcja elektroniki
SK hynix dołącza do Samsunga jako największy producent pamięci na świecie
Zobacz więcej z tagiem: Projektowanie i badania
Gospodarka
Cyborgi z czułkami – owady sterowane mikrochipem nową nadzieją dla ratownictwa
Opinie
Czy oprogramowanie narzędziowe nie ma wartości?
Gospodarka
TAITRA uruchamia konkurs "Go Healthy with Taiwan"
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów