General Electric kupił dwie firmy skupione na rozwoju sztucznej inteligencji

| Gospodarka Artykuły

W listopadzie General Electric przejął dwa start-upy technologiczne, aby rozwijać wykorzystanie sztucznej inteligencji, co ma pomóc firmie rywalizować z takimi projektami, jak Watson firmy IBM. Watson to superkomputer o 2880 rdzeniach i pamięci operacyjnej 15 TB, zdolny do pracy w oparciu o połączenia algorytmów, dzięki czemu m.in. samodzielnie wyszukuje informacje, wyprowadza wnioski i ma zdolność samouczenia.

General Electric kupił dwie firmy skupione na rozwoju sztucznej inteligencji

Przejęcie firm Bit Stew Systems oraz Wise.io ma umożliwić GE rozwój platformy Predix i jej zastosowanie na dużą skalę przy połączonych przez internet urządzeniach i maszynach oraz związanym z nimi automatycznym przetwarzaniu danych. Przykładem może być połączenie instalacji i maszyn, takich jak elektrownie czy silniki samolotowe z bazami danych i oprogramowaniem analitycznym.

Wise.io posiada zaawansowaną technologię uczenia maszynowego rozwijaną z myślą o branży przemysłowej. Uczenie maszynowe pozwala komputerom pozyskiwać i przyswajać nowe dane bez dodatkowego programowania. Bit Stew, częściowo wspierany przez IBM kapitałem wysokiego ryzyka, wiąże uczenie maszynowe z dużymi zbiorami danych związanymi z zakładami użyteczności publicznej, lotnictwem, producentami ropy i gazu oraz ogólnie przemysłem wytwórczym.

źródło: Reuters