IBM razem z indyjskim instytutem otwierają ośrodek R&D

| Gospodarka Projektowanie i badania

Firma technologiczna IBM i indyjski Instytut Nauki (IISc) ogłosiły uruchomienie ośrodka R&D IBM-IISc w Bengaluru, aby przyspieszyć badania nad technologiami chmury hybrydowej. Wykładowcy i studenci instytutu będą współpracować z naukowcami IBM, aby prowadzić badania dla organizacji w zakresie wdrażania w różnych branżach chmury hybrydowej i sztucznej inteligencji.

IBM razem z indyjskim instytutem otwierają ośrodek R&D

Źródła donoszą, że prace rozpoczną się od wstępnych projektów w kilku obszarach - budowy autonomicznych systemów obliczeniowych, przyjęcia mikrousług i optymalizacji aplikacji natywnych dla chmury oraz opracowania systemów AI, które mogą analizować mowę ludzką i maszyn. Przedstawiciele IBM oświadczyli, że laboratorium będzie służyć jako centrum wymiany pomysłów między środowiskiem naukowym i przemysłowym.

Navakanta Bhat, dziekan Wydziału Nauk Interdyscyplinarnych IISc Bengaluru zapewnił, że udostępnienie wspólnych wyników badań znacznie przyspieszy rozwój technologiczny w powstających obszarach AI i chmury hybrydowej.  Partnerstwo firmy IBM z IISc opiera się na 15-letnich działaniach w zakresie m.in. wymiany wiedzy poprzez gościnne wykłady, współpracę w formie programów naukowych czy też możliwości odbycia stażu.

źródło: Profit from IoT

Zobacz również