IBM likwiduje, a Microsoft ogranicza działalność w Rosji

| Gospodarka Aktualności

Zgodnie z notatką dla pracowników wysłaną w zeszłym tygodniu i przesłaną e-mailem do agencji Reutera, International Business Machines likwiduje swoją działalność w Rosji i zaczął zwalniać tamtejszych pracowników. Znacznych cięć w swojej działalności w Rosji dokonuje również Microsoft.

IBM likwiduje, a Microsoft ogranicza działalność w Rosji

Po tym, jak w lutym Rosja najechała na Ukrainę, IBM dołączył do setek innych firm zawieszających działalność w tym kraju. Wiele z nich, w tym m.in. Apple, Nike i Dell Technologies, ogłosiło całkowite wyjście z Rosji. Rzecznik IBM powiedział, że w Rosji jest kilkuset pracowników.

- Ponieważ konsekwencje wojny wciąż narastają i rośnie niepewność co do jej długoterminowych następstw, podjęliśmy teraz decyzję o uporządkowanej likwidacji działalności IBM w Rosji - napisał do pracowników dyrektor naczelny Arvind Krishna.

Firma Microsoft zapowiedziała, że wypełni swoje dotychczasowe zobowiązania wobec rosyjskich klientów, jednak zapowiedziane wcześniej w marcu zawieszenie nowej sprzedaży pozostaje w mocy. Bloomberg News, który jako pierwszy podał tę wiadomość, poinformował, że ograniczenie działalności Microsoftu w Rosji dotyczy ponad 400 pracowników.

źródło: Reuters