Microsoft uruchomił centrum danych w Szwecji

| Gospodarka Aktualności

Gigant technologiczny Microsoft ogłosił uruchomienie swojego centrum danych w regionie Szwecji. Nowy obiekt będzie odpowiadać za dostęp do biznesowych aplikacji firmy, takich jak Azure i Microsoft 365, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa danych, prywatność i możliwość przechowywania ich w kraju. Źródła donoszą, że centrum przetwarzania danych będzie w pełni zasilane energią pochodzącą od bezemisyjnych źródeł.

Microsoft uruchomił centrum danych w Szwecji

Do tej pory inwestycje Microsoftu prowadzone w Szwecji przekroczyły poziom 1,6 mln dolarów. W celu realizacji projektów firma współpracowała z 20 organizacjami skoncentrowanymi na rozwoju siły roboczej i przedsiębiorczości, technologii cyfrowych, a także integracji społeczności.

Rynkowi obserwatorzy wskazują, że szwedzcy klienci z różnych branż, w tym Combitech, Handelsbanken, PostNord i Sandvik Coromant, już korzystają z usług chmurowych oferowanych przez Microsoft. Jeden z największych szwedzkich banków wykorzystuje usługi chmurowe tej firmy do modernizacji kluczowych aplikacji biznesowych.

źródło: Profit from IoT