Microsoft zainwestuje w Wielkiej Brytanii 3,2 mld dolarów w rozwój sztucznej inteligencji

| Gospodarka Aktualności

Plan Microsoftu wydania w Wielkiej Brytanii 2,5 mld funtów (3,2 mld dolarów) w ciągu najbliższych trzech lat stanowi największą dotychczas pojedynczą inwestycję firmy w tym kraju. Według rządu będzie podstawą przyszłego rozwoju sztucznej inteligencji. Wielka Brytania, dla której prognozuje się spowolnienie gospodarcze w nadchodzących latach, nalega na inwestycje prywatne, by pomóc w finansowaniu nowej infrastruktury, szczególnie w rozwijających się obszarach, takich jak AI.

Microsoft zainwestuje w Wielkiej Brytanii 3,2 mld dolarów w rozwój sztucznej inteligencji

Inwestycja ponad dwukrotnie zwiększy powierzchnię centrów danych Microsoftu w Wielkiej Brytanii, zapewniając infrastrukturę niezbędną do działania nowych modeli sztucznej inteligencji.

W ramach ogłoszonej umowy Microsoft sprowadzi do Wielkiej Brytanii ponad 20 tys. najbardziej zaawansowanych procesorów graficznych - kluczowych dla uczenia maszynowego i rozwoju sztucznej inteligencji. Ustalenia obejmują także plan szkoleniowy, który ma pomóc Brytyjczykom zdobyć umiejętności potrzebne do tworzenia sztucznej inteligencji i pracy z nią.

fot. Jiaqian AirplaneFan, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

źródło: Reuters