Rośnie zapotrzebowanie na diody IR i UV-C

| Gospodarka Optoelektronika

Producenci podzespołów optoelektronicznych odnotowali duże zapotrzebowanie na urządzenia wykorzystujące diody IR i UV-C. Takie firmy, jak Lite-On Technology, Everlight Electronics, Advanced Optoelectronic Technology (AOT), Bright LED Electronics i Harvatek zwiększyły swoje moce produkcyjne w zakresie pakowania struktur chipów LED, aby pokryć popyt, którego wysoki poziom ma się utrzymać do pierwszego kwartału 2021 roku.

Rośnie zapotrzebowanie na diody IR i UV-C

Lite-On wytwarza komponenty wykorzystujące diody IR dla urządzeń 5G i IoT oraz - UV-C LED stosowane w dezynfekcji . Ze względu na duży popyt na rozwiązania wykorzystujące podczerwień i promieniowanie ultrafioletowe Lite-On spodziewa się, że jego udział pod względem przychodów z sektora optoelektroniki w 2020 roku wzrośnie o 10% do 13% rok do roku.

Firma Everlight dostarczająca diody IR i UV-C LED w pełni wykorzystała swoje moce produkcyjne, a jej zebrane zamówienia sięgają terminem dostawy do 2-3 miesięcy. Podmiot ten spodziewa się, że w tym roku udział jego przychodów generowanych przez produkcję podzespołów optoelektronicznych wzrośnie do ponad 30%. Firma ma także w planach zwiększenie miesięcznych zdolności pakowania o 80 mln chipów.

Advanced Optoelectronic Technology wskazuje, że ponad 90% jego skonsolidowanych przychodów pochodzi z działu optoelektroniki, z czego około 60% związanych jest z telewizorami LCD. Firma w przyszłym roku zajmie się produkcją OEM i ODM komponentów IR przeznaczonych dla elektroniki noszonej. AOT spodziewa się, że odsetek dochodów z tego segmentu przekroczy 10%.

Przedsiębiorstwo Bright LED w okresie styczeń - wrzesień 2020 roku, dostarczając diody IR wygenerowało przychody, które pod względem udziału osiągnęły 46%. W tym czasie firma uruchomiła linię produkcyjną diod UV-C. W związku z tym Bright LED w 2021 roku zamierza dążyć do osiągnięcia odpowiednich dochodów z udziałem na poziomie 55%. W pierwszej połowie 2020 roku firma Harvatek odnotowała, że 10-20% jej przychodów jest wygenerowanych przez dostawy komponentów IR LED i oczekuje, że odsetek ten w 2021 roku wzrośnie do 25%.

źródło: Digitimes

Zobacz również