HC SemiTek dostarczy chipy microLED firmom Innolux i LG Electronics

| Gospodarka Optoelektronika

Według źródeł chińskich, HC SemiTek dostarczy firmie Innolux chipy LED do produkcji elastycznych 55-calowych wyświetlaczy. LG Electronics również wykorzysta chipy chińskiego producenta w 163-calowych ekranach telewizorów bazujących na technologii microLED. SemiTek nawiązał strategiczną współpracę z firmą Innolux już w 2019 roku.

HC SemiTek dostarczy chipy microLED firmom Innolux i LG Electronics

We wrześniu 2020 roku LG zaprezentował swój modułowy telewizor oparty o microLED-y, o kontraście 150 000:1. Firma wprowadzi go na rynki Ameryki Północnej, Europy, Azji i Bliskiego Wschodu do użytku w centrach konferencyjnych, lobby hotelowym i w halach wystawowych.

SemiTek zaczął wykorzystywać chipy LED w wyświetlaczach o małej rozdzielczości w pierwszym kwartale 2020 roku. Ponadto HC SemiTek podejmuje się również próbnej produkcji chipów miniLED do podświetlania.

Firma SemiTek szacuje, że wartość globalnego rynku wyświetlaczy miniLED o wysokiej rozdzielczości w 2023 roku wyniesie 550 mln dolarów. Wartość produkcji telewizorów z podświetleniem w technologii miniLED w 2023 roku szacowana jest na 8,2 mld dolarów, przy czym 20% przypada na koszty produkcji chipów miniLED.

SemiTek planuje zainwestować 1,393 mld CNY (206 mln dolarów) w stworzenie zasobów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych chipów mini/microLED i podzespołów GaN, z roczną zdolnością produkcyjną na poziomie 950 tys. płytek krzemowych przeznaczonych do chipów LED. SemiTek wyemitował nowe akcje o wartości nieprzekracząjącej 1,5 mld CNY w ramach oferty prywatnej.

W trzecim kwartale 2020 roku SemiTek odnotował zysk netto w wysokości 56,375 mln CNY, osiągając rentowność i wzrost na poziomie 103,09% rok do roku.

źródło: Digitimes

Zobacz również