Synopsys kupuje Moortec

| Gospodarka Pomiary

Firma Synopsys kupiła Moortec, specjalistę od monitoringu IP w Plymouth. Firma Synopsys wprowadziła w zeszłym miesiącu platformę Silicon Lifecycle Management (SLM), a technologia Moortec stanowi ważny element, który zapewni wiele możliwości w zakresie monitorowania pracy układu scalonego.

Synopsys kupuje Moortec

Czujniki PVT firmy Moortec są uważane za najbardziej zaawansowane komponenty w tym segmencie i odpowiadają za krytyczną część tej wymaganej funkcjonalności. Dane z tych czujników w połączeniu z innymi źródłami pomiarowymi zostaną wykorzystane w silnikach analitycznych platformy Synopsys SLM w celu zapewnienia znaczącej optymalizacji na każdym etapie cyklu życia półprzewodnika, począwszy od wdrożenia projektu, poprzez produkcję, testy produkcyjne, uzupełnianie, a skończywszy na pracy w docelowym środowisku.

- To przejęcie przyspiesza rozwój naszej platformy SLM, dostarczając naszym klientom kompleksowe rozwiązanie oparte na analizie danych dla urządzeń w najbardziej zaawansowanych węzłach procesowych - powiedział Synopsys COO Sassine Ghazi

Monitorowanie w układzie scalonym jest obecnie koniecznością w zaawansowanych procesach technologicznych, ponieważ umożliwia zarządzanie w czasie rzeczywistym coraz bardziej zmiennymi warunkami fizycznymi i funkcjonalnymi, zwiększając tym samym wydajność i niezawodność.

Moortec wprowadza do Synopsys zaawansowaną i wszechstronną gamę wbudowanych w chipy czujników PVT i podsystemów sterowania. Opracowane przez firmę Moortec technologia została wdrożona przez wiele największych na świecie firm wytwarzających półprzewodniki i IDM oraz została wykorzystana w setkach projektów układów scalonych we wszystkich popularnych litografiach do 5 nm.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również