Merck otworzył ośrodek R&D dla wyświetlaczy OLED

| Gospodarka Projektowanie i badania

Merck utworzył na Tajwanie laboratorium badawczo-rozwojowe i uruchomił linie produkcyjne, by opracowywać i wytwarzać materiały do druku atramentowego średniej wielkości wyświetlaczy typu OLED.

Merck otworzył ośrodek R&D dla wyświetlaczy OLED

Pandemia koronawirusa przyspieszyła proces transformacji cyfrowej, zwiększając ruch danych o 20% na całym świecie, a pojawiający się trend technologiczny w znacznym stopniu wpłynął na aplikacje związane z 5G, sztuczną inteligencją, IoT, usługami w chmurze i elastycznymi wyświetlaczami.

Nowo mianowany prezes tajwańskiej jednostki Merck - John Lee - wskazuje, że wyświetlacze OLED są cienkie i elastyczne oraz można je łatwo zintegrować z czujnikami.

Samsung Display także podąża za trendem, opracowując wyświetlacze OLED dla małych aplikacji z wykorzystaniem technologii RGB. LG Display wykorzystuje do dużych aplikacji technologię WOLED oraz filtry kolorów.

Prezes firmy Merck wskazuje, że istnieją możliwości rozwoju średniej wielkości aplikacji wykorzystujących technologię druku atramentowego OLED, skierowanych do tajwańskich i chińskich klientów. Oprócz tego firma zajmuje się rozwojem krystalicznych inteligentnych anten szerokopasmowych przeznaczonych na komercyjny rynku komunikacji satelitarnej typu LEO.

Dostawy ekranów LCD spadają, sięgając już poniżej poziomu popytu z powodu ograniczonej podaży niektórych materiałów i komponentów, takich jak scalone sterowniki, podłoża szklane i polaryzatory. Firma Merck znajduje się w lepszej sytuacji, ponieważ podaż produktów wykorzystujących rozwiązania bazujące na kryształach pozostaje wystarczająca, a obecne zamówienia od tajwańskich producentów paneli są o 10% wyższe niż w pierwszej połowie tego roku.

źródło: Digitimes

Zobacz również