Technologia AMOLED i jej pokrewne coraz częściej stosowane w małych i średnich ekranach

| Gospodarka Aktualności

Rozwój technologii małych i średnich wyświetlaczy szybko obiera kierunek na ekrany typu AMOLED i bliskie im rozwiązania - w tym OLEDoS (OLED-on-silicon) - przeznaczone do urządzeń AR/VR, zwijanych paneli oraz wyświetlaczy z wbudowanymi czujnikami obrazu.

Technologia AMOLED i jej pokrewne coraz częściej stosowane w małych i średnich ekranach

Przedstawiona oferta małych i średnich paneli podczas niedawno zakończonego wirtualnego wydarzenia SID 2020 pokazała również, że działania dostawców wyświetlaczy są bardziej ukierunkowane na rozwój mniejszych rozwiązań, takich jak HUD (wyświetlacz head-up) i AR/VR, ponieważ wzrost sprzedaży ekranów na rynku smartfonów uległ spowolnieniu, a rozmiary paneli przeznaczonych do tabletów i zastosowań motoryzacyjnych uległy dalszemu powiększeniu.

Niektórzy producenci umieszczali moduły kamer pod elastycznymi ekranami AMOLED, co wskazuje, że rozwój technologii tego typu wszedł w fazę większej dojrzałości.

Chińskie firmy BOE Technology i Tianma Microelectronics zaprezentowały wyświetlacze typu LCD TFT, które są przeznaczone na rynek czytników e-booków, natomiast tajwański E Ink Holdings (EIH) wprowadził na rynek następną generację kolorowych ekranów e-paper oferujących krótszy czas reakcji. Na razie nie wiadomo czy działania BOE i Tianmy mogą stanowić potencjalną konkurencję dla rozwiązań w zakresie kolorowych ekranów typu e-paper, opracowanych przez EIH.

źródło: Digitimes