Samsung opracuje technologię ekranów QNED

| Gospodarka Optoelektronika

Agencja Digitimes Research szacuje, że Samsung Electronics zastosuje dwutorowe podejście, aby zwiększyć sprzedaż swoich telewizorów opartych o QLED i microLED w 2021 roku. Działania te są odpowiedzią na aktywność firmy LG Electronics w promowaniu zwijanych telewizorów OLED.

Samsung opracuje technologię ekranów QNED

Telewizory QLED firmy Samsung mają łączyć w sobie technologie kropek kwantowych (QD) i OLED. W celu poprawy efektywności tego rozwiązania, w tym zużycia energii i poziomu jasności ekranu, a także problemu związanego z wypalaniem się matrycy, producent jeszcze w tym roku zamierza opracować technologie QNED (QD + nano LED).

Samsung zamierza wprowadzić na globalny rynek swoje 110-calowe telewizory wykorzystujące technologie microLED w pierwszym kwartale 2021 roku. Firma wprowadzi także na rynek technologię zwijanych ekranów microLED pod warunkiem dalszego rozwijania wcześniej wymienionego rozwiązania.

Chociaż LG może się również pochwalić możliwością produkcji telewizorów microLED, firma zdecyduje o wprowadzeniu takich produktów w zależności od trendów rynkowych.

Samsung i LG zlecą produkcję swoich telewizorów QLED i rolowanych OLED zewnętrznym podmiotom w celu lepszej kontroli kosztów, przy czym ta pierwsza prawdopodobnie podniesie wskaźnik wykorzystania usług outsourcingowych w 2021 roku do 20%.

W odpowiedzi na rozwój lokalnych dostawców telewizorów w Chinach, Samsung i LG stopniowo przenoszą swoją działalność w zakresie montażu tych urządzeń do Wietnamu lub Indonezji, dążąc do zwiększenia sprzedaży na rynku Azji Południowo-Wschodniej.

źródło: Digitimes

Zobacz również