Tajwańscy dostawcy IC skorzystają na premierze PS5

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Oczekuje się, że obecna sytuacja epidemiologiczna zmuszająca do pozostania w domu, może przyczynić się do zwiększenia popytu na konsole nowej generacji firmy Sony. W związku z tym Tajwańscy producenci półprzewodników mogą się spodziewać długoterminowych zamówień. Dane przygotowane przez VGChartz pokazują, że światowa sprzedaż PlayStation 5 osiągnęła prawie 3,37 mln sztuk w ciągu pierwszych czterech tygodni po premierze, przy czym około 1,39 mln sztuk zostało sprzedanych w Stanach Zjednoczonych, 1,15 mln w Europie i 215 tys. w Japonii.

Tajwańscy dostawcy IC skorzystają na premierze PS5

W związku z tym, że Sony pod koniec 2020 roku zamierza zwiększyć swoje zapasy magazynowe, TSMC i Semiconductor Engineering przygotowują linie produkcyjne w celu zapewnienia ciągłości dostaw chipów opracowanych przez AMD. Przedsiębiorstwo to ma zapewnić procesory dla konsol nowych generacji.

Jak podają źródła, układ scalony jest wykonany w procesie 7 nm opracowanym przez TSMC. Za usługi pakowania i testowania chipów odpowiadają ASE i chińska firma Tongfu Microelectronics.

Zdolności produkcyjne kluczowego układu zwiększają się każdego miesiąca, aby osiągnąć poziom około miliona sztuk. Łączne dostawy tych chipów mają wynieść do końca tego roku 6 mln sztuk.

źródło: Digitimes